Polskę czeka katastrofa. PiS popełniło ogromny błąd

Polskę czeka katastrofa. PiS popełniło ogromny błąd

Niedziela handlowa wciąż wzbudza ogromne kontrowersje. Wielu Polaków nadal nie pogodziło się z tą zmianą. Jak już wcześniej przewidywano takie działanie spowoduje katastrofę na rynku. Ta reforma może PiS dużo kosztować.

Ekonomiści uważali, że ta decyzja doprowadzi do spowolnienia sprzedaży detalicznej. Jednak wyniki zaskoczyły badaczy. Nikt nie spodziewał się, że jej wartość wzrośnie jedynie o 4%. Przewidywano, że będzie to 7,6 %. – Polacy powoli przyzwyczajają się do wolnych niedziel. I wiele wskazuje na to, że powtórzy się w naszym kraju kazus z Węgier, gdzie to małe sklepy straciły ostatecznie na ograniczeniach. Konsumenci wiedząc, że mają mniej czasu na zakupy, wolą robić je tam, gdzie otrzymają kompleksową ofertę, czyli w dużych marketach – komentuje Frontczak, który zajmuje się analizą rynku. – Obserwujemy wzrost liczby klientów w piątki, soboty i poniedziałki. Może to świadczyć o kształtowaniu się nowych nawyków zakupowych. Jednocześnie zwiększyła się wartość koszyka zakupowego w te dni – informuje Carrefour Polska.

Katastrofa wciąż wisi w powietrzu

Z początku Polacy zaczęli robić zakupy o wiele większe niż było zapotrzebowanie. Panika trwała przez kilka tygodni. Z czasem jednak społeczeństwo zrozumiało, że panika nie jest konieczna. Niektóre sklepy wykorzystały luki prawne by obejść najnowszą reformę. Wystarczy zainstalować w sklepie punkt pocztowy by móc bezkarnie sprzedawać towary w niedzielę. W taki sposób prognozy specjalistów się nie sprawdziły. Wciąż jest duże zagrożenie, lecz obecne założenia wciąż się zmieniają. Inflacja wciąż wisi w powietrzu. Niestety poza oczywistymi problemami są te prywatne, które mają miejsce w wielu domach. Osoby, które pracują w sklepach muszą pracować dłużej by wyrobić normę, która przypadła również na niedzielę. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda całe życie skrywała ten sekret. Teraz prawda wyszła na jaw
  2. 2 lata po śmierci ujawniono: Marię Czubaszek zniszczyła przerażająca choroba
  3. Duda się popisał! Fotograf prezydenta ujawnia wyjątkowe zdjęcie
Źródło: forsal.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News