Polska znów się podzieli? Rydzyk i PiS szykują ofensywę

Polska znów się podzieli? Rydzyk i PiS szykują ofensywę

Kolejna burza na temat aborcji właśnie się zaczęła. Słowa znanego polityka mogą ugodzić w wiele kobiet. Minister Zbigniew Ziobro stwierdzi bowiem, że aborcja związana z chorobą płodu jest niezgodna z konstytucją.

Szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, wykorzystując media należące do Tadeusza Rydzyka, poinformował o swoim stanowisku wobec problemu aborcji. Jak stwierdził, aborcja jest niezgodna z konstytucją. - Aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Ustawa zasadnicza chroni wartości, takie jak życie i godność człowieka, także w prenatalnej fazie rozwoju, niezależnie od stanu ich zdrowia - stwierdził Ziobro.

Zbigniew Ziobro doprowadzi do zakazu aborcji eugenicznej?

Aborcja eugeniczna, czyli aborcja w przypadku nieuleczalnej wady płodu, jest w Polsce legalna. Wiele Polek uważa to za absolutne minimum w prawie aborcyjnym i czują się oburzone wypowiedzianymi przez Zbigniewa Ziobro słowami. Prokurator generalny dodał również, że "słabsza ochrona dziecka nienarodzonego, obciążonego istotnymi wadami genetycznymi lub nieuleczalną chorobą wydaje się być uzasadniona jedynie względami eugenicznymi, co jak już powiedziano, nie znajduje umocowania w Konstytucji". Swój głos w tej sprawie zabrał również Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS z Poznania, twierdząc, że argumenty konstytucyjne są bardzo mocne. Co więcej, Wróblewski stwierdził, że te wskazują na niekonstytucyjność obowiązujących w Polsce przepisów. Przesłanka, o której mówi minister i poseł, jest najczęstszym powodem dokonywania aborcji przez kobiety w Polsce. Jej zakaz oznaczałby całkowitą likwidację legalnej aborcji. Jeśli wniosek złożony w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego zostanie zaakceptowany, może być to podłoże do kolejnych marszów, protestów i podziału Polski. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tomasz Komenda ujawnia SENSACYJNE informacje. Ziobro pogrążony
  2. Nowa rekonstrukcja rządu! Ziobro, Szydło, Zalewska, Jurgiel i inni
  3. Kolega ze studiów ujawnił, jaki naprawdę jest Kaczyński. Teraz są wrogami
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News