Doniesienia, jakie pojawiają się w niemieckiej prasie, są porażające dla polskiej opinii publicznej. Jeżeli wziąć je za pewnik, rząd PiS będzie musiał sięgnąć po bajońskie sumy z budżetu państwa. A ten, co warto przypomnieć, zasilany jest prosto z naszych kieszeni.

W efekcie wszyscy odczujemy konsekwencje zjawiska, o którym piszą niemieckie media. Polska w ich opinii, miałaby zostać zmuszona do zapłacenia Unii Europejskiej aż 1,5 miliarda euro (ponad 6 miliardów złotych). Powodem ma być niechęć rządu Beaty Szydło wobec przyjmowania uchodźców.

Wspomnianą kwotę oszacował dziennik „Die Welt”. Jego redakcja podkreśla jednocześnie, że spore sumy zapłacić będą musiały też inne państwa UE, które nie chciały przyjąć uchodźców. Wśród nich – Słowacja i Węgry.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” z kolei nie ograniczył się jedynie do chłodnych kalkulacji. Gazeta wydała bardzo mocną opinię na temat postawy premiera Węgier, która bliska jest stanowisku Polski i Słowacji.

Są grzechy, grzechy śmiertelne, wykroczenia i zbrodnie. Reakcja Viktora Orbana na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE jest grzechem śmiertelnym, jest zbrodnią na europejskim prawodawstwie – czytamy w „FAZ”.

Zobacz również

źródło: msn.pl

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

Zobacz również