Od kilku dni potęgowany jest nieustannie medialny szum wokół Mateusza Morawieckiego. Media eksplodują od natłoku doniesień, jakoby ten miał zostać premierem. Cała Polska zamarła, a teraz te spekulacje nabrały bardzo solidne podstawy, żeby potwierdzić ich prawdziwość. Morawiecki oficjalnie przyznaje, że w najbliższych dniach będzie niezwykle potrzebny w ważnych sprawach wewnętrznych, przez co nie może pojechać do Brukseli.

Wygląda na to, że w plotkach krążących na temat Morawieckiego jest ziarnko prawdy, i to całkiem solidne. Z informacji podanych przez radio RMF FM wynika, że wczoraj wieczorem w siedzibie partii Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej odbyłą się narada.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące wyznanie Morawieckiego. Nie mogą uwierzyć nawet wyborcy PiS

Kaczyński chce wymienić Szydło

Jarosław Kaczyński przedstawił politykom PiS swoją propozycję rekonstrukcji rządu, której jednym z kilku założeń jest wymiana obecnej premier Beaty Szydło na wiceministra Mateusza Morawieckiego. Na Twitterze „Rzeczpospolitej” ukazał się wpis, że według nieoficjalnych doniesień jest bardzo prawdopodobne, że Morawiecki obejmie stanowisko premiera już w przyszłym tygodniu.

Morawiecki oficjalnie przyznaje, że będzie potrzebny w Polsce

Dzisiaj w Brukseli odbywa się posiedzenie ministrów finansów ze wszystkich krajów członkowskich UE. Wicepremier miał wyruszyć w podróż już w poniedziałek, jednak zrezygnował z tego wyjazdu. Łukasz Świerżewski rzecznik prasowy ministra finansów powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jego szef jest potrzebny w kraju.

– Pan premier często w ostatniej chwili odwołuje spotkania, to się zdarzało już wcześniej. Może to mieć związek z tymi spekulacjami medialnymi, a może nie – powiedział Świerżewski.

Do tych wydarzeń odnosi się PAP w swoim wpisie na Twitterze.

– Wicepremier M. Morawiecki zrezygnował z wyjazdu do Brukseli, gdzie dziś odbywa się spotkanie unijnych ministrów finansów. W kraju zatrzymały go „obowiązki bieżące” – rzecznik MF – poinformował PAP.

ZOBACZ TAKŻE: To jest po prostu hit! Morawiecki przyszedł do radia, wziął gitarę i… (foto)

9 największych kompromitacji rządu PiS


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również

Zobacz również