Doszło do kolejnego ataku na Polskę ze strony Rosji. To pokazuje jak oblicza wojny zmieniły się na przestrzeni lat. Nowoczesna walka nie jest prowadzona tylko na polu bitwy. Czy Polska jest gotowa na taki bój? 

Jak poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, Polska została zaatakowana przez Rosję. Zostały zaatakowane też inne państwa, ale tylko Polska odparła ten atak cybernetyczny. Jest to już trzeci w ostatnim czasie, jaki przeprowadzili Rosjanie.
Mieliśmy już trzeci kolejny atak cybernetyczny ze strony Rosji. Na szczęście w Polsce go odparliśmy. Ale to zagrożenie wzrasta z każdym dniem – powiedział dziś w rozmowie z TVP Macierewicz.

Wyjaśnił również, że celem ataku cybernetycznego były zagraniczne filie ukraińskich firm. Tylko Polska sobie z nim poradziła, ale zagrożenie będzie wzrastało. Za ten spektakularny sukces odpowiedzialni są specjaliści z Narodowego Centrum Kryptologii. Jest to jednostka podległa MON, zajmująca się badaniami i wdrażaniem rozwiązań kryptograficznych na potrzeby polskiej administracji publicznej i wojska. W 2014 roku  zapowiedziano uruchomienie w ramach NCK Centrum Operacji Cybernetycznych.

Organizacja ta na co dzień współpracuje ze służbami specjalnymi: Służbą Wywiadu Wojskowego, Służbą Kontrwywiadu Wojskowego oraz Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego dzieląc się informacjami i powstrzymując tego typu działania. Jest to początek nowych jednostek jakie tworzy Antoni Macierewicz. W najbliższym czasie mają powstać wojska cybernetyczne do zwalczania ataków w sieci.

Źródło: gazeta.pl

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Zobacz również