Był najważniejszym człowiekiem w Polsce. Czekamy już tylko na potwierdzenie

Był najważniejszym człowiekiem w Polsce. Czekamy już tylko na potwierdzenie

Jak przekazał wiceprezes IPN, Krzysztof Szwagrzyk, pracownicy Instytutu dokonali wstrząsającego odkrycia. Znalezione zostały zwłoki prawdopodobnie najważniejszego bohatera swoich czasów - Witolda Pileckiego. IPN podkreślił jednak, że wszystko wyjaśni się, kiedy przeprowadzona zostanie identyfikacja.

Jak powiedział Szwagrzyk, chodzi o szczątki największego bohatera czasów II wojny światowej, rotmistrza Pileckiego, ale i innych, równie ważnych Polaków. Mowa o takich sławach jak generał Emil Fieldorf czy pułkownik Łukasz Ciepliński. To oficerowie Wojska Polskiego, którzy po wojnie zostali zamordowani przez komunistów. Dotąd nieznane było miejsce ich spoczynku. Okazuje się jednak, że odpowiedź może być o krok. ZOBACZ TAKŻE: Wszyscy o Izraelu, a w Polsce właśnie wybuchła nowa "WOJNA"

Czekamy na potwierdzenie

Od lat na Łączce, czyli fragmencie Cmentarza Wojskowego na Powązkach, prowadzone były wykopaliska. To tam w latach 40. i 50. komuniści grzebali niewygodnych dla siebie działaczy podziemia niepodległościowego. W trakcie prac wygrzebano z ziemi masę ludzkich zwłok. Jak poinformował Szwagrzyk, prace te dobiegły końca, a w ziemi nie ma już żadnych fragmentów ludzkich ciał. Teraz trzeba je tylko zidentyfikować, a wszystko wskazuje na to, że czeka nas przełom, ponieważ znalezione miały zostać zwłoki prawdziwych polskich bohaterów II WŚ. Wyniki identyfikacji powinniśmy poznać w najbliższym czasie.  - Na Łączce, w ziemi nie pozostał już żaden fragment szczątków ludzkich. Pracownicy instytutu znaleźli prawdopodobnie szczątki generała Nila, rotmistrza Pileckiego, pułkownika Cieplińskiego. Czekamy tylko na identyfikację - powiedział Szwagrzyk. ZOBACZ TAKŻE: MON: Polskie wojsko wyrusza na wojnę! "Oczekujemy solidarności, więc jesteśmy solidarni" źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News