Ta informacja jest naprawdę szokująca. Nie wiadomo, jak zostanie ona potraktowana przez naszych sojuszników. Wiele osób podkreśla bowiem, że w ten sposób Polska właśnie zdradziła USA. Donald Trump musi być wściekły.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował w poniedziałek opinię publiczną całej Europy, że Polska nie zamierza uznawać Jerozolimy za stolicę Izraela. Wiadomość ta została przekazana po spotkaniu ministrów dyplomacji państw UE z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Brukseli.

ZOBACZ TAKŻE: Całe Stany śmieją się z Waszczykowskiego. Gabinet Trumpa robi sobie z niego jaja

Polska właśnie zdradziła USA?

– Polska nie zmieni zdania, dlatego że uważamy w dalszym ciągu, że kwestia ta powinna być rozstrzygnięta w bezpośrednich, bilateralnych rokowaniach między Izraelczykami a Palestyńczykami, w oparciu o prawo międzynarodowe, w oparciu o rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ – zadeklarował Waszczykowski.

ZOBACZ TAKŻE: Trump poniżył i wyrolował Macierewicza! SZOKUJĄCY zwrot

Ta decyzja jest zaskakująca w kontekście dotychczasowych stosunków między Polską a USA. W większości działań i oświadczeń w polityce międzynarodowej Polska dotąd występowała z USA ręka w rękę. Tym razem po uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela przes Donalda Trumpa podobnie postąpiły Czechy.

Polska zaś, zamiast posłusznie iść krok za krokiem za swoim „wielkim bratem”, postanowiła obwieścić coś zupełnie innego. Warto zaznaczyć, że Waszczykowski nie odmówił Izraelowi prawa do twierdzenia, że Jerozolima jest jego stolicą. Równocześnie podkreślił jednak, że ze względu na kontrowersje i niejasną pozycję międzynarodową miasta – kwestię uznania go za stolicę tego państwa pozostawił społeczności międzynarodowej.

ZOBACZ TAKŻE: Kolumna wojska USA w Polsce ROZTRZASKANA! Nikt nie mógł im pomóc

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również