Każda taka informacja jest tragedią. Najsmutniejsze, że w ostatnim czasie takich informacji otrzymujemy coraz więcej. Teraz zmarł człowiek legendarny i niezwykle zasłużony dla polskiej kinematografii. Niemal do ostatnich lat życia był aktywny zawodowo.

Nie żyje Lech Ordon, polski aktor urodzony w 1928 roku w Poznaniu. W swoim życiu zdążył wystąpić w ponad 150 produkcjach filmowych i telewizyjnych! Zmarł w wieku 88 lat. W ostatnich latach nie występował już na ekranie.

Lech Ordon ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną 1948 roku. Aktywny zawodowo był jednak już od roku 1946. Swoje życie związał z Warszawą. Od 1949 roku występował na deskach takich teatrów jak Narodowy, Współczesny czy Ateneum.

Znany był między innymi z ról w filmach „Nie lubię poniedziałku”, „Żonie dla Australijczyka” oraz „Chłopach”. W latach 2011-2012 wystąpił jeszcze w epizodycznych rolach w filmie „Listy do M.” oraz w miniserialu „Piąty stadion”.

Aktorowi zabrakło miesiąca do ukończenia 89 lat. Był niezwykle zasłużony dla polskiej kinematografii. Nic więc dziwnego, że świat polskiego kina przeżywa teraz żałobę.

Źródło: prostozmostu.pl

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku


Oto najlepsze filmy lat 90.! Który budzi w tobie najlepsze wspomnienia?

Zobacz również