Tych kilka słów zaszokowało mieszkańców Polski. Jeden z posłów obozu władzy wskazał bezpośrednio na tych, którzy według niego znęcali się nad Jarosławem Kaczyńskim i robią to nadal. Wszystko wydarzyło się w Sejmie Rzeczpospolitej.

Przy okazji debaty sejmowej nad powstaniem nowej służby – Służby Ochrony Państwa, reformy Biura Ochrony Rządu i propozycji poszerzenia kompetencji Straży Marszałkowskiej, doszło do poważnych kłótni. Choć na sali obecnych było niewielu posłów, padały mocne słowa i oskarżenia, z które stale odpierać musieli politycy jednej i drugiej strony. Nie obyło się też bez ataku na Jarosława Kaczyńskiego.

Czartoryski wskazuje winnych

W pewnym momencie na sejmową mównicę wkroczył Arkadiusz Czartoryski z PiS. Polityk postanowił odpowiedzieć na zarzut posłów .N, którzy zgodnie stwierdzili, że nowe kompetencje, o które chce się poszerzyć obowiązki Straży Marszałkowskiej, są tylko i wyłącznie motywowane chęcią zapewnienia dodatkowej ochrony prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Czartoryski nie mógł tak tego zostawić i mocno wypalił w stronę opozycjonistów.

 Po co te haniebne słowa? Po tylu latach znęcania się, atakowania Jarosława Kaczyńskiego nawet w okolicznościach rozmowy o Straży Marszałkowskiej też musicie wykazywać się taką wulgarną złośliwością? Czy państwo nie potraficie się, chociaż na chwilę powstrzymać przed atakami? Przy tej okazji? – stwierdził poseł.

źródło: gazeta.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

Zobacz również