Cała Polska jest w totalnym szoku. Niestety, nie żyje legendarny sędzia Trybunału Konstytucyjnego, był zasłużonym pracownikiem i dobrym prawnikiem.

Smutna wiadomość dotarła do nas w sobotni poranek. Nie żyje legenda polskiego sądownictwa i zasłużony prawnik Jerzy Ciemniewski.

ZOBACZ TAKŻE: Kuriozalna luka w prawie. Tysiące Polaków straci prawo do…

Sędzie Trybunału Konstytucyjnego miał 78 lat. O jego śmierci poinformował Komitet Helsiński. Ciemniewski był znany w swoim środowisku jako wybitny konstytucjonalista, co doceniała również opozycja. Szczególnie, że przez pewien czas pozostawał on posłem z ramienia Unii Wolności.

Legendarny sędzia

We wcześniejszych latach był nie tylko sędzią, ale również działaczem „Solidarności”. To on również był założycielem Komitetu Helsińskiego. Brał  udział w obradach Okrągłego Stołu.

Po upadku komunizmu w Polsce pełnił funkcję podsekretarza w Urzędzie Rady Ministrów i sekretarza Rady Ministrów. Był także posłem Unii Demokratycznej i Unii Wolności.

ZOBACZ TAKŻE: UKRZYŻOWANA 33-latka nie żyje! Matka wepchnęła jej krucyfiks do gardła

W 1998 roku został wybrany do Trybunału Konstytucyjnego. Po zakończeniu swojej kadencji w 2007 roku zajął się pisaniem artykułów. Był zastępcą redaktora naczelnego „Przeglądu Sejmowego”.

Źródło: wyborcza.pl

Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]


12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również