Polska rekordzistą w UE. To nasz kraj przyjmuje najwięcej imigrantów

Polska rekordzistą w UE. To nasz kraj przyjmuje najwięcej imigrantów

Wcale nie Niemcy, Wielka Brytania, Francja czy Włochy, okazuje się, że to Polska przyjmuje najwięcej imigrantów spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co ciekawe, nie są to dane wyssane z palca na potrzeby propagandy polskiej. Takie wyniki podał europejski Eurostat.

Okazuje się, że to właśnie Polska przyjęła aż 53% wszystkich imigrantów zarobkowych, którzy przybyli do UE spoza jej terenów. Tylko w 2015 roku granicę naszego kraju przekroczyło aż 541,5 tys. imigrantów. Co więcej, ponad połowa z nich (375 tys.) to ludzie, którzy deklarują swoją migrację chęcią zarobku.

Oczywiście można wskazać, że w 2015 roku znacznie więcej pozwoleń na pobyt osobom spoza UE wydano w Wielkiej Brytanii. Polska w tym rankingu zajęła drugie miejsce. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ogromna część pozwoleń wydanych przez polskie władze dotyczyła imigrantów zarobkowych. Polska przyjęła aż 53% tego typu migrantów, spośród wszystkich, którzy trafili do UE.

Można zapytać, skąd tak wiele osób, które odwiedzają przybywają do naszego kraju w celach zarobkowych. Odpowiedź jest prosta i leży na wschodzie. Białorusini, a zwłaszcza Ukraińcy - ci ludzie szukają pracy w Polsce. Każdego dnia w Przemyślu zatrzymuje się pociąg do granic możliwości wypchany Ukraińcami, którzy chcą w naszym kraju zacząć nowe życie. Ludzie ci uciekają nie tylko przed biedą, ale także wojną, która toczy się wciąż we wschodnich rejonach ich kraju.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News