Polska przyjęła już 62 tysiące Ukraińców

Polska przyjęła już 62 tysiące Ukraińców Źródło:

Zgodę na czasowy pobyt w Polsce uzyskało 62 tysiące Ukraińców. W latach 2014-2015 przybyło do kraju 40 tysiące ludzi, czyli dwukrotnie więcej niż w latach 2012-2013. 

Nagły przypływ Ukraińców do Polski był związany z konfliktem wewnętrznym i wojną z Rosją, która rozszarpała kraj. Po wydarzeniach na Majdanie, Krymie oraz w Donbasie tysiące ludzi postanowiło szukać bezpieczeństwa i lepszego życia nad Wisłą. 11 proc. osób, które ubiegały się w Polsce o status uchodźców to uczestnicy wydarzeń na Majdanie. 34 proc. z nich deklaruje narodowość tatarską. Prawie 60 proc. ludzi pochodzi z ogarniętej wojną wschodniej Ukrainy. Do tej grupy w większości należą Ukraińcy, którzy brali udział w akcjach na rzecz jedności kraju i boją się o własne życie.

  • Wszyscy powołują się na ogólną niebezpieczną sytuację w regionie ich zamieszkania. Z oświadczeń cudzoziemców wynika, iż w dużej części są to również osoby, które obawiają się o swoje bezpieczeństwo ze względu na wcześniejszy udział w regionalnych manifestacjach popierających jedność Ukrainy lub publiczne wypowiedzi na ten temat czy aktywne wspieranie armii ukraińskiej - informuje Urząd ds. Cudzoziemców.
60 proc. wszystkich osób z Ukrainy, które ubiegają się o status uchodźcy w Polsce stanowią kobiety. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM źródło: Gazeta Polska
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News