Niestety, Polska przegrała batalię zer Słowacją o wielką inwestycję. Chodzi o budowę nowej fabryki brytyjskiego koncernu Jaguar Land Rover, który należy do hinduskiego Tata Motors. 

To już oficjalne. Inwestycja zostanie zrealizowana nie w Polsce, a na Słowacji. Tym samym Polacy mogą zapomnieć o wartym miliardy złotych projekcie (sam kontrakt podpisano na 6 miliardów złotych). W Słowacji dzięki inwestycji dla koncernu będzie się produkowało około 300 000 pojazdów rocznie. Pierwsze auta mają opuścić fabrykę w 2018 roku.

Sprawę skomentował minister Piechociński, który wytłumaczył dlaczego koncern wybrał Słowację. Sam JLR tłumaczy, że chodziło o atrakcyjną lokalizację podwykonawców oraz pasująca infrastrukturę logistyczną.

– Na finiszu negocjacji strona słowacka przedłożyła warunki wsparcia publicznego takiej wysokości, że w naszym polskim rachunku kontynuowanie dyskusji byłoby niepotrzebne. Rozłożenie korzyści i nakładów byłoby irracjonalne z punktu widzenia nie tylko miejsc pracy, które zostałyby utworzone, ale także obciążeń dla budżetu w przyszłości. Nie walczymy o inwestora za wszelką cenę – poinformował minister Piechociński, który wcześniej chwalił się negocjacjami z hinduskimi inwestorami.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Zobacz również

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco: