Dzisiejsze ulewy mogą się okazać tylko wstępem do tego, co nas czeka w nadchodzących dniach. Już teraz wiele miast zostało zalanych, a według doniesień kolejne dni mogą przynieść o wiele większe opady. Możliwa jest nawet powódź w niektórych rejonach Polski.

Synoptycy IMGW ostrzegają przed nadchodzącymi ulewami i burzami. Według ich ustaleń w ciągu kilku dni może spaść tyle deszczu co w miesiąc. Na Podkarpaciu może spaść nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy. Wszystkiemu jest winny niż, który przez kilka następnych dni będzie krążył nad Polską, przynosząc silne deszcze, burze i ochłodzenie. Już dzisiaj pokazał nam, na co go stać.

Polska zagrożona powodziami

Synoptycy zapowiadają, że do soboty spadnie miesięczna norma opadów. W tak krótkim czasie jest  to ogromna liczba wody. Największe ulewy czekają województwo małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W tych rejonach IMGW ostrzega przed drugim stopniem zagrożenia powodziowego. Niewiele lepiej będzie w innych rejonach naszego kraju. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący z prędkością nawet do 70 kilometrów na godzinę.

Synoptycy zapowiadają także podniesienia wód niektórych rzek. Chodzi dokładniej o San i Wisłę oraz jej mniejsze dopływy. W tych przypadkach poziom może przekroczyć stan alarmowy lub ostrzegawczy.

Przez ostatni czas Polskę nawiedziła prawdziwa susza. Teraz w bardzo krótkim czasie czekają nas bardzo obfite opady. W takim wypadku ziemia nie może przyjąć aż tak dużej ilości wody i dochodzi do podtopień a miejscami wręcz do powodzi. Mieliśmy już okazję poczuć, co może nas czekać. Zostaje teraz się przygotować na nadchodzące opady i możliwe powodzie i podtopienia. Strażacy bez wątpienia będą mieli pełne ręce roboty.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Polsce, CAŁE miasto pod wodą. Wystarczyło 40 minut
  2. Bohaterka Powstania Warszawskiego o PiS: „Niemcy się w ten sposób przed nami odgradzali”
  3. Była żona polskiego premiera chce go wsadzić do więzienia!

źródło: natemat.pl

Andrzej Duda kończy 46 lat! Z tej okazji wybraliśmy 46 najlepszych MEMÓW


Kto ma lepszą armię: Polska czy Białoruś? PORAŻAJĄCA różnica!

Zobacz również