Dziennikarze jednego z europejskich państw atakują Polskę. Stworzenie haniebnego terminu nie wystarczyło i tym razem biorą się za polskie media, gdyż według nich sprawa jest poważna. 

Polskie media sterowane jak armia Hitlera

O aktualnej sytuacji naszych mediów publicznych wypowiedział się Frank Überall, czyli szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy (DJV). Niemiec porównał sytuacje w Polsce do tej z czasów hitlerowskich Niemiec.

– Dziennikarze są zwalniani z pracy i nie mają możliwości tworzenia opinii publicznej dla wymiany krytycznych poglądów. I to jest jednoznaczne naruszenie podstawowej zasady wolności mediów. […] Efektem jest umacnianie się pewnych struktur i to już zmierza w kierunku dyktatury. Jestem Niemcem. W latach 30. XX w. doświadczyliśmy tego. Uważam, że nie wolno dopuścić, aby powtórzyło się to gdziekolwiek na świecie – mówił Frank Überall w wywiadzie dla Deutsche Welle.

„Gazeta Polska Codziennie” zwróciła się o komentarz do powyższej wypowiedzi do rzecznika prasowego Niemieckiego Związku Dziennikarzy- Hendrika Zörnera.

To oczywiste. Niezależność polskich mediów jest zagrożona przez zmiany w polskim prawodawstwie dotyczącym mediów, ograniczające wolność mediów. (…) Wiemy też, że dziennikarze krytyczni wobec władzy mają problem z prezentowaniem swoich poglądów – mówił Zörner dla „GPC”

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich już odniosło się do sprawy, na łamach portalu Niezależna.pl

„Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko tezom zawartym w rezolucji Niemieckiego Związku Dziennikarzy (DJV) z 5.11.17 o ograniczaniu wolności mediów i prześladowaniach dziennikarzy m.in. w Polsce oraz przeciwko powielającym je wypowiedziom Franka Ueberalla, przewodniczącego Niemieckiego Związku Dziennikarzy (DJV), jakie ukazały się w jego wywiadzie dla państwowej niemieckiej rozgłośni radiowej Deutsche Welle na temat tej rezolucji (publikacja 6.11.17 r.)”

Stanowczo podkreślono informację, że polskie media funkcjonują na podstawie stanowionego w kraju demokratycznego prawa, a obowiązujące przepisy nie podważają żadnych praw do wolności i niezależności mediów, również mediów publicznych.

CMWP SDP apeluje do organizacji oraz instytucji medialnych, aby stanowczo przeciwstawić się rozpowszechnianiu takich nieprawdziwych informacji na temat mediów w Polsce.

źródło: niezależna.pl Gazeta Polska Codziennie

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Najlepsze rozbierane okładki polskich gwiazd [ZOBACZ!]

Zobacz również