Polska poniżona na cały świat! Rząd PiS potraktowany jak śmiecie

Polska poniżona na cały świat! Rząd PiS potraktowany jak śmiecie

Polska poniosła nieoczekiwaną, poniżającą porażkę! Cały świat obserwuje właśnie, jak nasz kraj zostaje brutalnie odrzucony przez wszelkie unijne delegatury. Jak do tego doszło?

Dziennikarze RMF FM ostatecznie ustalili, że Polska nie otrzymała ani jednego stanowiska w prestiżowym, rozstrzygniętym właśnie konkursie. Chodzi oczywiście o ubieganie się o "non-management posts" Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych.

Polska poniżona

Chociaż polska dyplomacja znajduje się ostatnio w kryzysie, nikt nie spodziewał się, że poniesiemy aż taką porażkę. Szczególnie dotyczy ona bowiem przecież Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którym kieruje obecnie Jacek Czaputowicz. Zaskoczenie wywołuje fakt, że obsadzenie Czaputowicza na fotelu szefa MSZ spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony opozycji i polityków europejskich. Teraz jednak okazuje się, że rząd PiS potraktowano jak śmiecie. ZOBACZ TAKŻE: To dzięki niej Rydzyk ma miliony. Już wie, jak zdobyć TWOJE pieniądze Liczba delegatów pochodzących z naszego kraju w strukturach unijnych znajduje się zdecydowanie poniżej średniej europejskiej. Jest to bowiem jedynie sześciu Polaków.

Świat obserwuje porażkę

Europejskie media zaznaczają, że nasi kandydaci byli naprawdę silnymi nazwiskami. Zabrakło im jednak odpowiedniego poparcia. Bez wątpienia, nie był to przypadek. ZOBACZ TAKŻE: Bunt posłów PiS przeciw Kaczyńskiemu! Mają 2 żądania, nie chcą słuchać prezesa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News