Polska opozycja pod wrażeniem Holendrów. "Znaleźli SPOSÓB na ,,dobrą zmianę"

Polska opozycja pod wrażeniem Holendrów. "Znaleźli SPOSÓB na ,,dobrą zmianę"

Nadal nie milkną echa wczorajszych wyborów w Holandii. To między innymi dzięki niespotykanie dużej frekwencji.

Do urn wyborczych poszło aż 82% Holendrów. Frekwencja w tym kraju nie była tak wysoka od 30 lat. Wśród komentarzy już pojawiają się głosy, że to właśnie wcześniejsi niezdecydowani przesądzili o wynikach wyborów.

Takiego wyniku zazdroszczą przeciwni obecnemu prezydentowi USA Amerykanie, którzy zastanawiają się, jak wyglądałyby wyniki ostatnich wyborów prezydenckich w ich kraju, gdyby frekwencja wyglądała podobnie. Wtedy do urn jednak poszło 55% społeczeństwa i była to najmniejsza frekwencja od 20 lat. Może wreszcie amerykańscy wyborcy zobaczą, że wybory naprawdę mają znaczenie - piszą internauci.

W Polsce natomiast 50-procentowa frekwencja w ostatnich wyborach była jedną z najwyższych w naszym kraju. Mimo to stawia nas to na ostatnich pozycjach w tej dziedzinie wśród innych narodów Europy. Polska opozycja jest pod wrażeniem i liczy, że mobilizacja Holendrów przeciwko prawicowej formacji Wildersa zmotywuje niezdecydowanych Polaków do głosowania przeciwko PiS-owi przy pierwszej możliwej okazji.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News