Polska obrabowana na 4,5 miliarda złotych!

Polska obrabowana na 4,5 miliarda złotych! Źródło: fot. flickr.com/publicdomainpictures.com

Zjednoczona Prawica obiecywała rozprawić się z oszustwami finansowymi i nieszczelnością podatkową w czasie swoich rządów. Faktycznie pod koniec 2017 roku wpływy z podatku VAT wzrosły o aż 23 proc. Niestety Polska wciąż pada ofiarą oszustw i to miliardowych. Państwo zostało w ostatnim czasie okradzione na zniewalającą sumę 4,5 miliarda złotych.

Przed wylotem na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zeszły rok był dla Polski finansowo wyjątkowo dobry. Większe zaangażowanie w sprawę zabezpieczenia wpływów do skarbu państwa doprowadziło do 23-procentowego wzrostu we wpływach z racji VAT. ZOBACZ TAKŻE: Katastrofalne wieści dla gospodarki. PiS poniósł potężną porażkę - Chodzi o to, żeby walczyć z różnymi patologiami w obszarze podatkowym, tak jak my to zrobiliśmy na poziomie VAT, bo dzięki temu na koniec ubiegłego roku mamy 157 mld zł w porównaniu do poprzedniego roku 127 mld zł, czyli przyrost o 23 proc. Ubiegły rok zamknął się niezwykle pozytywnym bilansem w porównaniu do poprzednich 10 lat - mówił szef rządu. Wynik jest doprawdy imponujący, zważywszy na fakt, że wymieniony podatek zawsze sprawiał ogromne problemy każdemu z rządów. Wielokrotnie zapowiadano jego podniesienie lub obniżenie. Sprawa podniesienia VAT-u przez PO była jednym z przyczyn przegranej ugrupowania w wyborach 2015 roku. ZOBACZ TAKŻE: Ależ szok! Ujawniono teczkę Morawieckiego, to go ZNISZCZY Niestety dla stanu polskich finansów publicznych wciąż zdarzają się oszustwa i to na ogromną skalę. Częściowe uregulowanie sprawy jednego podatku nie spowoduje natychmiast, że kradzież z nim związana przestanie być opłacalna. Rządy koalicji kierowanej przez PiS i Jarosława Kaczyńskiego mają przed sobą jeszcze długą drogę.

Polska obrabowana

W ciągu ostatnich dwóch lat Polska została okradziona przez różnego rodzaju oszustów finansowych na 4,5 miliarda złotych, jest to wzrost o 700 milionów złotych. Jak donosi "Rzeczpospolita" największe szkody wyrządzili popełniający przestępstwa gospodarcze. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono tajne dokumenty SB! PiS w furii, Kaczyński też był… Wśród oszukujących państwo prym wiodą sprowadzający i handlujący papierosami, elektroniką i paliwami. Około 25 proc. wszystkich przestępstw dokonywane jest przez zorganizowane i wyspecjalizowane w takiej działalności grupy. ZOBACZ TAKŻE: Podatkowy prezent? Będzie rewolucja w podatku VAT Zdaniem CBŚP tak ujawnienie tak wysokich strat jest również dowodem na skuteczniejsze działanie Policji. Prokuratura ma skuteczniej demaskować nadużycia oraz zabezpieczać więcej środków na kary finansowe. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News