Tylko najwierniejsi kibice polskiej reprezentacji wierzyli w zwycięstwo na Stadionie Narodowym. Chociaż mecz wyglądał jak rozpaczliwa obrona Częstochowy, to po dwóch zabójczych kontrach udało się zdobyć niezwykle cenne trzy punkty. Marsz Wolności i Suwerenności Janusza Korwin-Mikkego również odbył się w sobotę, który zgromadził na Krakowskim Przedmieściu według mediów około 8 tysięcy zwolenników. W weekend fanpage prezesa KNP przekroczył też magiczną liczbę 500 tys. polubień na facebooku, co daje mu w tej chwili drugie miejsce na liście najpopularniejszych Polaków, zaraz za Kubą Wojewódzkim.

Co obie sprawy mają ze sobą wspólnego? Zarówno polskim futbolistom, jak i JKM nie dawano prawie żadnych szans na odniesienie sukcesu. Wynik Kongres Nowej Prawicy w sondażach często oscyluje przy granicy 5% poparcia. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że po ostatnim weekendzie te wyniki mogą wydawać się zupełnie nieprawdziwe. Wbrew wszystkim przeciwnościom losu JKM trzyma się bardzo dobrze, a wszelkiego rodzaju zarzuty tylko napędzają go oraz jego zwolenników do podejmowania zintensyfikowanych działań. Warto prześledzić pod tym kątem profil prezesa KNP. Jeżeli nie towarzyszy mu nagonka medialna, licznik facebookowych polubień nie rośnie z tak zawrotną prędkością, jak w odwrotnym przypadku. Dla celów marketingowych ? połączenia obu wyników: 500 tys. polubień i Marszu Wolności i Suwerenności, prezes JKM prosił o pomoc swoich wyborców. I się nie zawiódł.

Jeżeli o zwycięstwie w wyborach decydowałyby tylko serwisy społecznościowe, wygrałby bezapelacyjnie. Świat nie jest jednak jeszcze na tyle skomputeryzowany, nadal największym narzędziem są media królujące w masowych środkach przekazu, głównie telewizji. Ale skazywany na pożarcie, uporczywie atakowany przez wszystkie środowiska polityczne, głównie te wywodzące się z partii sejmowych, po raz kolejny pokazał, że jego hasła są już entuzjastycznie przyjmowane nie tylko przez marginalną garstkę liberalnych zapaleńców, ale także przez ludzi, którzy upatrują w nim jedynego kandydata gotowego do spełnienia składanych obietnic wyborczych. Na podsumowanie niech o tym poświadczy choćby fakt ogłoszenia przez niego konkursu dotyczącego wyjazdu z nim do Brukseli. Wystarczyło napisać w komentarzu, dlaczego jesteś sympatykiem Kongresu Nowej Prawicy. W konkursie wzięło udział 3303 osoby, a najlepszy komentarz otrzymał 4 401 polubień. Dla porównania cały profil Janusza Zemke lubi 2098 osób.

Więcej tekstów tego autora można znaleźć również na wyszukany.blog.pl

Pisarz, a także liberał o racjonalnych poglądach, ceniący sobie przede wszystkim obiektytwizm oraz merytoryczną dyskusję. Miłośnik historii, podróży, języka norweskiego oraz rysunku i dobrych książek. Prowadzi bloga wyszukany.blog.pl