Nie ma wątpliwości. Polska może upaść, będzie naprawdę źle

Nie ma wątpliwości. Polska może upaść, będzie naprawdę źle Źródło: fot. pixabay.com

Finansowa i gospodarcza przyszłość Polski znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, które ma nadejść z zewnątrz. Dług publiczny Stanów Zjednoczonych zbliża się do poziomu sprzed ponad 70 lat, co znacząco zagraża nam oraz krajom rozwijającym się. Nie ma wątpliwości, że nadchodzi trudny czas dla całego świata.

Gospodarka Stanów Zjednoczonych jest największą i najważniejszą gospodarką na świecie. Od czasu rozpoczęcia aktywnej ingerencji politycznej USA w Europie i ich ekspansji gospodarczej na Starym Kontynencie trudno w ogóle pomyśleć o naszym dobrobycie bez dobrej koniunktury za Oceanem. Wystarczy przypomnieć sobie wielkie kryzysy, które zawsze rozpoczynały się a Ameryce, a najgorszy wpływ miały na sytuacje w reszcie świata. Stan ten pomimo upływu lat nie zmienia się. Zależność gospodarcza Europy i USA jest tak wielka, że każdy problem jednego z partnerów tego związku, odczuje drugi z nich. Wiele wskazuje na to, że europejskie stolice znów odczują problemy fiskalne Waszyngtonu. Amerykanie zadłużają się bowiem na potęgę.

Dług publiczny USA rośnie w zastraszającym tempie

Amerykanie mogą "pochwalić się" obecnie długiem o rozmiarze niemal 104 proc. ich PKB. W ciągu następnych kilku lat on jednak wzrosnąć do poziomu z czasu zakończenia drugiej wojny światowej, do 117 proc. Potrzeba obsługi tak wielkiego zadłużenia wymaga wyssania sporej części kapitału ze świata z powrotem do USA, które będą na gwałt potrzebowały nowych milionów, by ratować swoją sytuację. Wśród najbardziej poszkodowanych będą m.in. Polska. Wedle prognoz wzrosnąć ma cena ropy, a dolar amerykański ulegnie jedynie wzmocnieniu. Dodatkowo wielki kapitał ma omijać nasz kraj i spływać do bardziej wiarygodnych (pomimo zadłużenia) Stanów Zjednoczonych. Jak zwykle w przypadku zależnych od amerykańskiej gospodarki krajów, Polska boleśnie odczuje problemy USA i swoją słabą koniunkturę. Czy nasz kraj upadnie? Przekonamy się w ciągu następnych kilku lat. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sprawa śmierci Tomasza Chady powraca! Odkryto szokujące fakty
  2. PRZEŁOMOWE ODKRYCIE NA MARSIE! Łazik Curiosity odnalazł właśnie materię organiczną
  3. ON stoi za Kaczyńskim! Musiał wyjść z cienia
źródło: forsal.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News