Polska może przyjąć jeszcze więcej imigrantów.
Wiadomości Pikio - 1 Września 2015

Polska może przyjąć jeszcze więcej imigrantów. "To rozdanie będzie od nowa rozpatrywane"

O tym, że do Polski może trafić więcej imigrantów, niż planowano, mówiła dziś premier Ewa Kopacz. Podkreślała, że problem uchodźców jest bardzo duży. Fakt, że imigrantów wciąż przybywa do Europy, może skutkować kolejnym planowaniem rozmieszczania ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki w krajach Unii Europejskiej.

O tym, że istnieje możliwość zwiększenia liczby azylantów, których miałaby przyjąć Polska, Kopacz mówiła dzisiaj po posiedzeniu rządu na wyjeździe. Premier zaznaczyła, że liczba 2200 imigrantów jest już nieaktualna."Nie mówimy już dzisiaj o tej liczbie 2200, tylko - w związku z tym, że jednak mimo wszystko napływa coraz większa ilość uchodźców do Europy - że to rozdanie będzie od nowa rozpatrywane. Czyli będziemy znowu dzielić między poszczególne kraje europejskie odpowiednie kwoty i będzie pewnie musiała paść deklaracja ze strony Polski".Kopacz zapewniła jednak, że jeśli już dojdzie do następnego planowania rozmieszczania imigrantów w krajach Unii, polski rząd będzie w stanie zgodzić się tylko na rozwiązanie, które nie przekroczy możliwości państwa."Będziemy oceniać nasze możliwości, kiedy się okaże, że będziemy rozpatrywać kolejną ilość uchodźców, których trzeba będzie przyjmować. Ale - powtarzam - będziemy się zachowywać w tym bardzo odpowiedzialnie".Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rmf24.pl pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News