Polska młodzież nie jest zainteresowana Światowymi Dniami Młodzieży. Za mało zgłoszeń

Polska młodzież nie jest zainteresowana Światowymi Dniami Młodzieży. Za mało zgłoszeń

Tylko 180 tysięcy młodych Polaków zgłosiło dotychczas swój udział w Światowych Dniach Młodzieży. Jest to o wiele mniej niż spodziewali się polscy hierarchowie katoliccy, którzy apelują teraz, by "nie odkładać rejestracji na ostatnią chwilę".

Polscy biskupi zaapelowali ostatnio do polskiej młodzieży o nieodkładanie rejestracji swojego udziału w Światowych Dniach Młodzieży na ostatnią chwilę. Aktualnie jedynie 180 tysięcy młodych Polaków wyraziło chęć swojego uczestnictwa. Jest to o wiele mniej niż przewidywał polski Kościół katolicki.

 - Drodzy rodzice, duszpasterze, wspólnoty parafialne: pomóżcie swojej młodzieży dotrzeć do Krakowa! Niech ostatnie miesiące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży staną się dla nas wszystkich czasem ogromnej mobilizacji, intensywnej modlitwy i radości oczekiwania na nowy powiew Ducha w polskim Kościele - piszą w skierowanym do młodzieży liście polscy hierarchowie katoliccy.

Z kolei bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z podobnym apelem na jednej z konferencji prasowych.

 - Cieszylibyśmy się, gdyby te zgłoszenia już napływały teraz, abyśmy mogli szacunkowo określić liczbę uczestników tych wydarzeń centralnych, by odpowiednio się przygotować i zabezpieczyć - powiedział Miziński.

ZOBACZ TAKŻE - Polskie służby udaremniły zamach na Światowe Dni Młodzieży

Podobna sytuacja ma się z wolontariuszami. Kościół przedłużył ich rejestrację aż o miesiąc, ponieważ do tej pory nie zarejestrowała się ich wystarczająca liczba. Może to mieć związek z faktem, iż każdy wolontariusz, który chce pomóc w zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, musi zapłacić Kościołowi katolickiemu od 50 do 300 złotych.

ZOBACZ TAKŻE - Wolontariusze zapłacą Kościołowi za możliwość pracy przy Światowych Dniach Młodzieży

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: strajk.eu Następny artykuł