Przeciwnicy PiS, krytykując partię rządzącą często powołują się na argument o izolowaniu przez nią Polski na arenie międzynarodowej. Zwłaszcza w kontekście polityki unijnej. Teraz mogą napotkać problemy z uzasadnianiem swojej tezy – Polska zdaje się niespodziewanie zyskiwać nowego sojusznika na zachodzie. Łączy go z rządem Beaty Szydło niechęć do polityki Emmanuela Macrona.

Mowa o Hiszpanii, której premier reanimuje pomysł „wielkiej szóstki”. Mariano Rajoy planuje spotkanie szefów MSW, wywiadu i policji. Ma ono posłużyć walce z terroryzmem. W spotkaniu udział mają wziąć reprezentanci Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec i, wyjątkowo, również Polski oraz Wielkiej Brytanii.

Koncepcja Rajoya ma być przeciwwagą dla „dyrektoriatu starej Unii”, forsowanego przez Emmanuela Macrona. Hiszpański premier celowo poszerza grono o Wielką Brytanię i Polskę. Komentatorzy mówią, że stara się w ten sposób zrobić na złość, niechętnemu wobec polityki PiS Macronowi.

Współpraca rządów Rajoya i Szydło miałaby nie ograniczać się jedynie do kwestii terroryzmu. Premierzy mają zbieżne stanowisko w sprawie pracowników delegowanych i transportu.

źródło: Wprost

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

...

Zobacz również

Zobacz również