Polska jakiej nie znaliście! NASA pokazuje niepublikowane dotąd zdjęcia (ZDJĘCIA)

Polska jakiej nie znaliście! NASA pokazuje niepublikowane dotąd zdjęcia (ZDJĘCIA)

Tysiące materiałów zebranych przez NASA na przestrzeni niemal stu lat i to wszystko za darmo. Tak właśnie działa nowa internetowa publiczna biblioteka NASA. Można znaleźć w niej masę nagrań i zdjęć zrobionych podczas misji i wydarzeń, w których udział brali przedstawiciele NASA.

Treści zamieszczone w tej bibliotece internetowej to prawie 100 lat historii NASA. Niektóre z materiałów znajdujących się w niej pochodzą jeszcze z 1920 roku. Najnowsze z kolei są jeszcze z tego roku. Znaleźć można wśród nich zdjęcia z orbity ziemskiej, Marsa, Księżyca, a nawet różnorakich konferencji dotyczących kosmosu.

 - NASA Image and Video Library pozwala wszystkim użytkownikom na szukanie, odkrywanie i ściąganie skarbów, jakimi jest ponad 140 tysięcy plików pochodzących z naszych misji w dziedzinie aeronautyki, astrofizyki, nauki o Ziemi, lotów w kosmos i wielu innych. Co ważne, ta strona będzie żyła i ciągle będziemy dodawać do niej nowe pliki - podały władze NASA.

Wśród ogromnej ilości zdjęć i filmów, znaleźć można ujęcia przedstawiające nasz kraj. Do tej pory w posiadaniu tych fotografii była tylko agencja kosmiczna. Zdjęcia Baraniej Góry, polskiego wybrzeża, kłębiących się nad naszym krajem chmur podczas zachodu Słońca nad Polską to bowiem część obszernej biblioteki. Takie materiały to nie lada gratka, ponieważ każdy może za darmo je pobrać i wykorzystać do dowolnych celów.

źródło: nasa.gov źródło: nasa.gov źródło: nasa.gov źródło: nasa.gov źródło: nasa.gov źródło: nasa.gov

Wszystkie materiały dostępne są pod adresem images.nasa.gov. Wystarczy tylko w wyszukiwarce wpisać interesującą nas frazę i podziwiać materiały z nią powiązane.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News