Przez lata na froncie polskiej polityki, dzisiaj zdecydowanie na uboczu. Cieszy się niesłabnącą popularnością, na którą własnoręcznie zapracowała. Pojawiają się nawet głosy, że jest polską Hillary Clinton i powinna startować na prezydenta.

Jolanta Kwaśniewska jest powszechnie uważana za najlepszą pierwszą damę w historii. Jej działalność charytatywna sprawiła, że ma opinię osoby dbającej o najsłabszych. Do dziś, mimo tego, że nie pojawia się w mediach, cieszy się ogromną popularnością i poważaniem.

ZOBACZ TAKŻE: Wyborcy PiS stanęli jak wryci. Kwaśniewska szokująco o Dudzie

Być jak Clinton

Przed wyborami prezydenckimi w 2005 roku ówczesna pierwsza dama była bardzo poważnie brana pod uwagę jako kandydatka na prezydenta. W przeprowadzanych sondażach przedwyborczych notowała zazwyczaj najlepszy wynik. Sama Kwaśniewska podkręcała te plotki, najpierw nie zaprzeczając im, a następnie stwierdzając, że rozważa taką możliwość.

Ostatecznie zdecydowała, by nie kandydować, o czym poinformowała pod koniec 2004 roku. Swoją popularność wykorzystała, wchodząc jako szefowa komitetu do sztabu Włodzimierza Cimoszewicza. Kandydat ten nie dotrwał jednak do wyborów, zmiotła go afera dotycząca oświadczenia majątkowego.

ZOBACZ TAKŻE: Śmiertelnie postrzelono prezydenta. Dziś miliony Polaków są w żałobie

Popularność Kwaśniewskiej nie słabnie do dziś. W sondażu oceniającym pierwsze damy przeprowadzonym przez Instytut Pollster dla SuperExpress zdeklasowała pozostałe żony prezydentów, osiągając wynik 68%. Druga w zestawieniu Maria Kaczyńska osiągnęła zaledwie 15%.

źródło: se.pl

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć


Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

...

Zobacz również