Muzyk leczy się od początku 2016 roku i żadna z kuracji mu nie pomaga. Chce rozpocząć nową, bardzo drogą, na którą potrzebne jest pół miliona złotych. Gwiazda prosi o pomoc finansową. 

Polski producent muzyki klubowej z gatunku dance MBrother, ma 36 lat i niecałe dwa lata temu dowiedział się o swojej chorobie. Pierwszy etap leczenia zakończył się dla niego pomyślnie, ale już dwa miesiące później rak powrócił. Żeby z nim walczyć Mikołaj potrzebuje 500 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 6-latka. W 12 godzin zabiła ją przerażająca choroba

Diagnoza brzmiała jak wyrok

Mikołaj Jaskółka usłyszał od lekarzy, że zdiagnozowano u niego pierwotnego chłoniaka śródpiersia z dużych komórek B, który jest spowodowany obrzękiem grasicy i węzłów chłonnych śródpiersia.

DJ po pomyślnym początku leczenia zyskał nadzieję na to, że wyzdrowieje. Niestety, nie minęły dwa miesiące, a choroba znowu dała o sobie znać. Wtedy dowiedział się, że jedynym ratunkiem dla niego są leki niedostępne w Polsce. Można nabyć je w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, a łączna kwota potrzebna na ich zakup to ok. pół miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Słynna dziennikarka TVN przerywa milczenie. Wyniszcza ją straszna choroba

Wsparcie to ogromna siła

Ludzie chętnie wspierają Mikołaja. Wprawdzie potrzeba mu uzbierać aż pół miliona złotych, ale wierzy, że to możliwe. Może to właśnie pozytywna energia, którą zaraża swoich odbiorców, tak bardzo motywuje ich do działania i pomocy?

Na portalach crowdfundingowych ruszyła już zbiórka pieniędzy. Na ten moment udało się zebrać 95 tysięcy złotych, ale stawka wciąż rośnie. W akcje włącza się wiele osób – ludzi z branży muzycznej, przyjaciół, znajomych i tych, którzy po prostu chcą pomóc.

Lecicie pięknie ze zbieraniem. Dziękuję za każdego złocisza. Dziękuję tym, którzy również zaszaleli z wpłatami. Tak naprawdę nie wiem co napisać / powiedzieć… Nie sądziłem, że może tylu osobom chcieć się pomóc jakiemuś tam ziomkowi Mikołajowi. To jest dla mnie trochę nie pojęte z jednej strony. Znam siłę internetu i widzę jak ludzie pomagają, niemniej jednak… samym Waszym podejściem sprawiacie, że czuję się lepiej, że jesteście i mnie dosłownie niesiecie na rękach. Uwierzcie mi, że to też droga do wyleczenia – dobre samopoczucie – pisze na Facebooku Mikołaj.

fot. facebook.com/mbrotherofficial

Źródło: muzyka.onet.pl

...

Zobacz również

Te rzeczy przypomną ci, jak wspaniałe było twoje dzieciństwo!

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć