Polska Grupa Zbrojeniowa swoją decyzją zaskoczyła cały kraj. Chociaż nazwa mogłaby sugerować, że PGZ powinno zajmować się zbrojeniami, to grupa rozpoczęła finansowanie… klasztoru.

Skąd taka decyzja? Jak tłumaczy Arkadiusz Siwko, to dla PGZ prawdziwy zaszczyt ze względu na rolę, jaką klasztor odgrywał przed rozbiorami.

– W okresie panowania dynastii Jagiellonów Święty Krzyż był najważniejszym sanktuarium w Polsce. Nim doszło do rozbiorów Rzeczypospolitej, do tego pięknego miejsca pielgrzymowali królowie polscy. Jestem zaszczycony, że mogliśmy odwiedzić to słynne na świecie sanktuarium i bardzo dziękuję Superiorowi Klasztoru Ojcu Zygfrydowi Wiecha za staropolską gościnę. By sanktuarium w pełni odzyskało swój dawny blask Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej podjął decyzję o wsparciu finansowym dla tego ważnego dla naszej historii i Polski miejsca. Już niebawem wspólnie z Zarządem MESKO S.A. rozpoczniemy stosowne działania w tym zakresie – tłumaczy Arkadiusz Siwko, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

źródło:polityczek

...

Zobacz również

Zobacz również