Polska Fundacja Narodowa wydała ponad 8 milionów złotych na billboardy o sądach

Polska Fundacja Narodowa wydała ponad 8 milionów złotych na billboardy o sądach Źródło: youtube.com/ 24 GODZINY online pl

Polska Fundacja Narodowa przegrała właśnie ważny proces. Organizacja, pobierająca dotację ze skarbu państwa poległa w sądzie, który wykazał jej, że billboardy obrażające polskie sądy przeczyły celom statutowym fundacji. Okazało się, że na wydrukowanie ich i powieszenie w polskich miastach wydano aż 8 milionów złotych.

Polska Fundacja Narodowa zapisze dzień 8 lipca 2019 roku jako jeden z najcięższych w swojej historii. Organizacja, powiązana z rządem Prawa i Sprawiedliwości 2 lata temu zszokowała polską opinię publiczną billboardami, które miały przekonać Polaku do proponowanej przez rząd reformy sądownictwa. Sąd, badający sprawę wydał właśnie wyrok wskazujący nieprawidłowe rozdysponowanie pieniędzy otrzymanych przez skarb państwa. Według sądu wydanie kwoty 8 milionów złotych na zaklejenie banerów reklamowych treściami obrażające wymiar sprawiedliwości przeczyło celom statutowym instytucji, nad którą rozciągają się obecnie czarne chmury i widmo ministerialnej kontroli.

Polska Fundacja Narodowa przegrała w sądzie. Działacze wydali 8 milionów złotych na billboardy

Widoczne w całym kraju banery reklamowe zawierające takie treści jak "Pijany sędzia awanturował się w klubie", "Sędzia z żoną kradli elektronikę", "Sędzia kradła spodnie", "Sędzia może kłamać bezkarnie" były prawdziwą widokówką polskich ulic w 2017 roku. Autorzy tych "ogłoszeń" - Polska Fundacja Narodowa zostali pozwani przez ówczesną prezydent Warszawy - Hannę Gronkiewicz-Waltz o nieprawidłowości w związku z przeprowadzeniem kampanii.

Przedstawiciele fundacji dotowanej przez władze państwowe próbowali wykazać, że wydatek 8 milionów złotych na treści obrażające organy ścigania są "promowaniem wizerunku Polski" czemu wiary nie dał sędzia prowadzący postępowanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Opozycja chce kontroli

Posłowie PO i Koalicji Obywatelskiej usłyszawszy o wyroku postępowania, wystąpili z prośbą do ministra Piotra Glińskiego o skontrolowanie organizacji, która jest pod jego zarządem.

- Polska Fundacja Narodowa próbowała udowadniać, że ta kampania spełnia warunki promocji i ochrony wizerunku Polski, co było oczywistą głupotą. Sąd potwierdził, że ta kampania nie była realizowana zgodnie ze statutem fundacji. W związku z tym wnosimy do ministra kultury Piotra Glińskiego o to, by przeprowadził kontrolę w tej fundacji, bo ona jemu podlega. Będziemy też wnosić, aby ówcześni prezes PFN Cezary Jurkiewicz i wiceprezes Maciej Świrski zwrócili 8,5 mln zł, które wydali z pieniędzy PFN, utrzymywanej z wpłat spółek skarbu państwa - zapowiedział Robert Kropiwnicki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Wachowicz w BIKINI! Była Miss Polonia ma dziś 48 lat i pokazała, jak wygląda prawdziwe kobiece ciało, a nie manekina z reklamy
  2. NIE ŻYJE wybitna Polka, wszyscy zawdzięczamy jej wiele. Tragiczne doniesienia o śmierci legendy
  3. Z tą miksturą schudniesz nawet 3 kilogramy w tydzień. Potrzebne produkty na pewno masz w domu, ta dieta powala
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały
     

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News