Polska dostała OSTRZEŻENIE! Ucierpimy wszyscy

Polska dostała OSTRZEŻENIE! Ucierpimy wszyscy Źródło:

Nasz kraj właśnie dostał ostrzeżenie. Narastający konflikt pomiędzy polskim rządem i Komisją Europejską może wkrótce zakończyć się poważnymi konsekwencjami dla naszego kraju.

W opinii przedstawicieli agencji trwający od wielu miesięcy gorący spór z KE będzie miał bardzo negatywne skutki, dodają że są one już praktycznie nieuchronne. Jak się okazuje, kluczowe może być zaangażowanie Niemiec oraz Francji. Ich zdaniem, wcześniejsza krytyka pod adresem Polski formułowana przez zachodnie rządy, w szczególności ta, której autorami są Angela Merkel i Emmanuel Macron jeszcze nigdy nie była aż tak ostra i zdecydowana. Skutkiem zaostrzenia retoryki będzie najprawdopodobniej wyciągnięcie przez Komisję Europejską poważnych konsekwencji wobec sytuacji w której "łamane są standardy praworządności w Polsce". A to w konsekwencji doprowadzi do tego, że ucierpią dosłownie wszyscy obywatele naszego kraju.

Art. 7

Agencja Reutera dodaje jeszcze - "Polska ryzykuje reprymendę przy użyciu procedury znanej jako art. 7, która nigdy wcześniej nie była stosowana i może oznaczać ogromny spadek prestiżu, pogłębienie izolacji we Wspólnocie oraz zmniejszenie zdolności wpływania na politykę UE".  We wrześniu tego roku Angela Merkel rozmawiała na temat naszego kraju z szefem Komisji Europejskiej, Jean-Claude Junckerem. - Z informacji ze źródeł dyplomatycznych wynika, że ich rozmowy dotyczyły m.in. tego, jak szybko może zostać przeprowadzone postępowanie wobec Warszawy – zaznacza Reuters. Spór pomiędzy Komisją Europejską a polskim rządem trwa od czasu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. W ostatnim czasie uległ zaostrzeniu na skutek projektów zmian w polskim sądownictwie. Ich forma została mocno skrytykowana m.in. przez wiceszefa KE Fransa Timmermansa. Źródło: Wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News