Coca-Cola jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich marek. Jej receptura pozostaje tajemnicą ale wielu producentów starało się ją odtworzyć. Swój odpowiednik coli – kofolę – mają m.in. Czesi i Słowacy. Teraz i my możemy pochwalić się swoją, zdrową wersją legendarnego produktu. 

Cola jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Dzięki miliardom wpompowanym przez producentów w jej produkcję, stała się niemalże symbolem kapitalizmu. Przy okazji, niestety kojarzy się ją również ze „śmieciowym jedzeniem”. Jedna butelka coli zawiera nawet parędziesiąt kostek cukru.

Teraz Polacy będą mogli pochwalić się swoją wersją słynnego napoju. Co istotne, będzie on zdrowy. W składzie polskiej coli dominować będzie propolis, czyli kit pszczeli. Produkt obfituje w witaminy, mikroelementy i jest bakteriobójczy.

Kit pszczeli został wykorzystany do produkcji coli dzięki Oldze Krakowiak z Pharmabionu. To jej udało się rozpuścić substancję w wodzie. Wcześniej jako zawiesinę wykorzystywano go w wyrobach medycznych.

W polskiej coli znajdzie się gałka muszkatołowa i odrobina brązowego cukru. W tej samej serii Pharmabion produkuje również lemoniadę. W jej składzie znajdują się jagody goji, acai i maqui.

źródło: INN Poland

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również