Dzisiaj o zamachu w Londynie wypowiadają się niemal wszyscy. Najpierw światem wstrząsnęła wypowiedź burmistrza Londynu, którą zaraz przyćmił Donald Trump. Także Jarosław Kaczyński i Beata Szydło wzbudzili niemałe kontrowersje, a teraz emocje wywołała… polska blogerka. 

Internauci łączą się w bólu z rodzinami ofiar zamachów. W tym celu organizowane są kolejne akcje, a w sieci zaroiło się od wyrazów współczucia.

W mediach społecznościowych popularność zyskała akcja #PrayForLondon, która duży zasięg osiągnęła zwłaszcza na Twitterze. Nie wszystkim jednak spodobała się akcja.

Polska blogerka Irena Szafrańska zszokowała polską blogosferę. Podczas kiedy większość jej kolegów i koleżanek po fachu łączyła się w bólu z Londynem, Szafrańska poszła na przekór akcji.

– Pray for London? A może pora wreszcie by Londyn zaczął się sam za siebie modlić? Bo my to robimy co dzień.#LondonPrayForYourself – napisała.

Jej wpis zyskał ogromną przychylność prawicowej części internetu. Lewicowi publicyści zaczęli jednak atakować Szafrańską. Waszym zdaniem ma rację?

...

Zobacz również