Polska aplikacja ścina z nóg. ROZGROMIĄ Ubera, jest 3 razy taniej

Polska aplikacja ścina z nóg. ROZGROMIĄ Ubera, jest 3 razy taniej Źródło: Fot. Pexels - Wikimedia Commons (Revolver)

Spory pomiędzy taksówkarzami oraz kierowcami Ubera wielokrotnie elektryzowały już polską opinię publiczną. W konflikt ten wszedł właśnie jednak całkowicie nowy gracz, który może wywrócić krajowy rynek do góry nogami. AutoHop już teraz zachwyca bowiem klientów profesjonalizmem oraz... niezwykle przystępnymi cenami.

Do ogromnej popularyzacji Ubera w dużych polskich miastach przyczyniło się bez wątpienia zrażenie do taksówek, gdyż miały one całkowity monopol na tego typu usługi. Odbijało się to oczywiście na cenniku, który nowa aplikacja postawiła na zupełnie odmiennym poziomie.

Mocne wejście nieoczekiwanego gracza

Obecnie rynek zawojować może AutoHop. Działa on na bardzo podobnych do Ubera zasadach, opierając kontakt kierowcy i klienta na aplikacji. Każdy kilometr w starszym projekcie kosztuje nas jednak 1,30 zł. W AutoHop zapłacimy za tą samą odległość... 0,40 zł. Trudno jest obecnie przewidzieć reakcję klientów na całkowicie nowego gracza na rynku usług przewozowych. Jeżeli jednak oferta realnie pokryje się z zapowiedziami twórców aplikacji, moda na Ubera może zaskakująco szybko przeminąć.
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News