Rosjanie znienawidzili młodą polską aktorkę. Chcą ją spalić, a ona nadal się śmieje!

Rosjanie znienawidzili młodą polską aktorkę. Chcą ją spalić, a ona nadal się śmieje! Źródło:

Rosjanie wpadli w furię po tym jak dowiedzieli się o filmie "Matylda", w którym rolę kochanki cara odgrywa Michalina Olszańska. Rosyjscy nacjonaliści chcą spalić zarówno polską aktorkę, jak i każde kino, które pokaże produkcję. 

Film "Matylda" opowiada o pochodzącej z Polski primabaleriny Teatru Maryjskiego w Petersburgu, która była kochanką cara Rosji Mikołaja II. Problem polega na tym, że rosyjskie środowiska nacjonalistyczne uznały produkcję za film antyrosyjski i antyreligijny.

Organizacja "Państwo prawosławne - święta Ruś", zrzeszająca prawosławnych nacjonalistów, grozi, że podpali każde kino, które wyemituje "Matyldę". Ostrze nienawiści skierowali również przeciwko polskiej aktorce. Rosjanie grożą, że spłonie za występ w tym filmie.

- Mam tylko jedną prośbę. Jeśli już muszą mnie spalić, to niech to będzie tradycyjny, porządny stos. Bo zginąć w pożarze kina to głupio, a stos ma przynajmniej jakąś wartość metafizyczną. Oczywiście łatwo się nie poddam, już pracuję nad podaniem o azyl w Czechach i Portugalii - komentuje Michalina Olszańska dla "Faktu".

Jak widać Polka nie przejmuje się rosyjskimi nacjonalistami i bagatelizuje zagrożenie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News