Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość

Tak źle jeszcze nigdy nie było, sytuacja jest fatalna. Media obiegła ponura wiadomość Źródło: Pikio.pl

Polska znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji i eksperci z niepokojem patrzą na udostępnione właśnie dane. Niestety cały świat boryka się z podobnym problemem i w najbliższym czasie nie można oczekiwać znacznego polepszenia. Media obiegła ponura wiadomość, jednak przewidywano, że właśnie tak prezentować będą się najnowsze statystki.

Polska nie jest wyjątkiem i również my zostaliśmy mocno dotknięci przez pandemię. Obostrzenia wprowadzone przez większość państw na świecie dały o sobie znać, jednak nie w takim wymiarze jak można było na to liczyć. Niestety sytuacja nie jest najlepsza i na razie nic nie wskazuje na ewentualną zmianę w dobrym kierunku.

Polska gospodarka odnotowała znaczący spadek

Polska boryka się z epidemią koronawirusa i chociaż rządzący przyznają, że lockdown jaki miał miejsce ostatnio nie jest już przewidywany, to wciąż odczuwamy skutki poprzednich obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Praktycznie z dnia na dzień zamknięto sklepy, kina i restauracje. Ludzie zobligowani zostali do pozostania w domach, a więc nie wydawali tak dużo pieniędzy jak wcześniej. Właśnie dlatego właśnie Polska znalazła się w trudnej sytuacji gospodarczej, a PKB mocno spadło. Chociaż prognozowano taki stan rzeczy, to mało kto spodziewał się, aż tak złego wyniku. Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie dane.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PKB kraju drastycznie zmalało

- Prezentowany szybki szacunek PKB za II kwartał 2020 r. uwzględnia efekty wystąpienia COVID-19 i wprowadzenie rządowych środków celem przeciwdziałania skutkom pandemii - przekazał GUS. Polska w drugim kwartale odnotowała spadek PKB o 8,2 proc. I nie ma wątpliwości, że tak zły wynik jest spowodowany wystąpieniem pandemii. Sytuację tę skomentowali również eksperci ING Banku Śląskiego.

- Załamanie gospodarcze to efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Środki wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa de facto uniemożliwiły funkcjonowanie szeregu branż usługowych - wskazują w swojej wypowiedzi cytowanej przez Interię. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce
2. Popularne krople znikają z aptek w całym kraju. Jeżeli masz je w domu, natychmiast je wyrzuć
3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia

Tak źle nie było jeszcze nigdy

Polska bez wątpienia znalazła się w trudnej sytuacji gospodarczej i niestety dalsze prognozy nie przynoszą dobrych informacji. Nikt nie wie jak dalej przebiegać będzie pandemia i jak oddziaływać ona będzie na gospodarkę. Nie tylko Polska boryka się z podobnymi problemami, lecz jak podaje Radio Zet, nasz kraj jeszcze nigdy nie odnotował tak ogromnego spadku PKB. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja będzie zmierzać ku lepszemu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trzaskowski poinformował Polaków. Zapowiedział, co stanie się 5 września na oczach wszystkich
  2. Niebywałe, co zrobił Michał Szpak. Do sieci trafiły zdjęcia
  3. W pociągu usłyszeli dramatyczny krzyk kobiety. Gdy weszli do przedziału, zamarli, natychmiast musieli zareagować
  4. Horror w polskiej miejscowości. Nie żyje 7-latek i jego mama, kilka osób rannych
  5. Jarosław Jakimowicz czekał na pogrzeby, by okradać groby. "Wzięliśmy łopaty, odrzuciliśmy wieńce"

Źródło: Interia / Twitter.com Radio Zet News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News