Dondald Trump: Niewiele krajów może dołączyć do ruchu bezwizowego, ale Polska jest jednym z nich

Dondald Trump: Niewiele krajów może dołączyć do ruchu bezwizowego, ale Polska jest jednym z nich Źródło: .

Polska od wielu lat stara się o zniesienie wiz dla swoich obywateli do USA. Już wielokrotnie byliśmy informowani, że ten przełomowy moment jest już tuż za rogiem, ale okazywało się inaczej. Jednak teraz faktycznie wygląda na to, że już niedługo przekonamy się na czym stoimy. Co więcej, Donald Trump powiedział, że USA pozwala "niewielu krajom na dołączenie do ruchu bezwizowego, ale Polska jest jednym z nich"

Polska już od dawna współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi i nie raz mówiono, że USA, to nasz największy sojusznik. Jednak wiele osób widziało tę współpracę w bardzo jednostronny sposób. My robiliśmy wszystko, czego chciało USA, jednak nie dostawaliśmy nic w zamian. W tej kwestii zawsze największy szum powodowała kwestia zniesienia wiz dla Polaków. 

Podczas ostatniej konferencji prasowej Donald Trump powiedział coś, co diametralnie zmienia postać rzeczy w tej sprawie. Wiele wskazuję, że wszystkiego dowiemy się w ciągu kilku miesięcy.

Polska nareszcie osiągnie sukces w sprawie wiz?

Nie da się ukryć, że Stany Zjednoczone są marzeniem wielu osób, jednak sam koszt transportu za ocean, a także przymus starania się o wizę zniechęca niejednego Polaka. Z tego też względu, nasi rodacy od lat czekają na obiecane zniesienie wiz, które może nastąpić jeszcze w tym roku.

Jest to wywołane przede wszystkim podpisaniem przez Polskę umowy o zwalczaniu przestępczości, która jest kluczowym elementem w staraniu się o zniesienie wiz. O tym kroku poinformował nasz resort spraw wewnętrznych na swojej stronie internetowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejną ważną kwestią było spotkanie Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą i konferencja prasowa, która się wtedy odbyła. Jedno z pytań zadanych prezydentowi USA, dotyczyło podjęcia przez niego ostatecznej decyzji w sprawie wiz dla Polaków. Donald Trump został zapytany, czy ogłosi swoje stanowisko w tej sprawie podczas jesiennej wizyty w Polsce.

 - To bardzo dobry pomysł, dziękuję - odpowiedział żartobliwie polityk.

Jednak o wiele ważniejszym stwierdzeniem, które padło z jego ust jest to, że w przeciągu zaledwie 90 dni, chce już ostatecznie zakończyć temat dotyczący wiz, a patrząc na to, na jakim poziomie są obecne starania polskich polityków, to bardzo prawdopodobne, że ta przełomowa chwila wreszcie nastąpi. Chociaż wciąż w Internecie pojawiają się głosy sceptyków, które twierdzą, że jest to jedynie mydlenie naszych oczu.

 - Pozwalamy niewielu krajom na dołączenie (do ruchu bezwizowego - przyp. red.), ale Polska jest jednym z nich - mówił Donald Trump.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? W mediach o tym nie usłyszycie
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

 

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News