Polska z obostrzeniami
Pixabay.com icsilviu
Monika Majko - 6 Listopada 2020

Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Polska znalazła się na zaktualizowanej liście krajów wysokiego ryzyka, obywateli naszego kraju czekają kolejne obostrzenia. Nowe restrykcje wejdą w życie już od poniedziałku.

Polska została wpisana na "czerwoną listę", zaktualizowaną niedawno przez państwo sąsiedzkie. Na obywateli naszego kraju czekają kolejne obostrzenia, nowe restrykcje wejdą w życie już w poniedziałek 9 listopada 2020 roku. Jest kilka wyjątków.

Polska znalazła się na liście krajów wysokiego ryzyka

Już od poniedziałku 9 listopada br. Polaków obejmą kolejne restrykcje w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju. Od nowego tygodnia podróż z Polski do Czech na dłużej niż 12 godzin będzie możliwa tylko za okazaniem negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Nowe zasady dotyczyć będą wszystkich, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali dłużej niż 12 godzin w krajach wpisanych na listę wysokiego ryzyka, do których właśnie dołączyła Polska. Lista państw, oznaczanych kolejno trzema kolorami: czerwonym, pomarańczowym i zielonym, będzie aktualizowana przez Czechy co piątek.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Ograniczenia w podróżowaniu, które wejdą w życie od poniedziałku, nie będą dotyczyć obywateli Republiki Czeskiej i ich rodzin, cudzoziemców posiadających wizę bądź zezwolenie na pobyt stały lub czasowy oraz pracowników transportu międzynarodowego i osób przejeżdżających przez Czechy tranzytem.

Wśród wyjątków znaleźli się również pracownicy transgraniczni oraz uczniowie i studenci przekraczający granicę przynajmniej raz w tygodniu, a także dyplomaci i dzieci poniżej piątego roku życia. Wjazd do Czech bez testu na koronawirusa będzie również możliwy w nagłych sytuacjach, m.in. związanych ze zdrowiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Polacy zostaną objęci dodatkowymi restrykcjami

Osoby wjeżdżające do Czech na dłużej niż 12 godzin będą musiały wypełniać elektroniczny formularz lokalizacyjny i będą zobowiązane do wykonania testu i przedłożenia jego wyniku w regionalnej stacji higieny ciągu kolejnych pięciu dni. Akceptowane będą również testy na koronawirusa wykonane w innych państwach Unii Europejskiej, ale nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem.

- W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne - zaapelowało Ministerstwo Zdrowia do Polaków na swojej stronie rządowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Sklepy zostaną jednak otwarte? Minister mówi o kilku dniach, zaskakująca wiadomość dla wszystkich Polek i Polaków

3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków

Od 5 października 2020 roku w Czechach zaczął obowiązywać stan wyjątkowy, a od 22 października na terytorium państwa swobodę przemieszczania się ograniczono do miejsc niezbędnych tj. praca, dom, lekarz, zakupy pierwszej potrzeby.

Na terenie Czech, podobnie jak w Polsce, wprowadzono również powszechny obowiązek noszenia maseczek i zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. Od 28 października u naszych sąsiadów obowiązuje godzina policyjna czyli zakaz wychodzenia z domu od godziny 21.00 do 5.00. Szkoły, restauracje, sklepy inne niż spożywcze i drogerie, a także miejsca rekreacji pozostają zamknięte do odwołania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
  2. Mecz reprezentacji Polski poważnie zagrożony. Wszystko przez koronawirusa
  3. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  4. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  5. Dotarła do nas porażająca wiadomość. Chodzi o stan zdrowia Artura Barcisia, dramatyczna sytuacja
  6. Znany analityk przewiduje sprzedaż Cyberpunk 2077. Niewiarygodne prognozy, CD Projekt Red może rozbić bank
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News