Polscy urzędnicy zamienili życie Honoraty w piekło. Była zbyt pracowita

Polscy urzędnicy zamienili życie Honoraty w piekło. Była zbyt pracowita Źródło: Fot. pixabay.com

Polskie prawo jest pełne absurdów - co do tego nie ma wątpliwości większość obywateli naszego kraju. Najsmutniejsze jest jednak to, że irracjonalne zapisy często są w stanie zrujnować życie niewinnym i porządnym ludziom. Przykładem takiej smutnej sytuacji jest przypadek pani Honoraty, która została ukarana, gdyż... była zbyt pracowita. 

Pani Honorata wychowuje swoją 11-letnią córkę sama, gdyż jej ojciec nadużywał alkoholu. Kobiecie nie jest łatwo, bowiem jej sytuacja materialna jest ciężka. Teraz, gdy udało jej się nieco dorobić, straciła większość z wynoszącego 800 złotych zasiłku od pomocy społecznej.

Zbyt pracowita na zasiłek

Już kilka miesięcy po narodzinach córki sąd w 2006 roku przyznał matce alimenty od ojca dziecka, które wynosiły 400 zł miesięcznie. W 2011 roku mężczyzna zmarł i Honorata automatycznie straciła alimenty na córkę. Kobieta jednak nie narzekała na swój los i zakasała rękawy do pracy. ZOBACZ TAKŻE: WSTRZĄS! 54-latek bez mózgu pracuje jako urzędnikPracowałam w szpitalu jako salowa. Miałam wtedy płacone 5,5 zł brutto za godzinę, więc żeby wziąć te 1000 złotych na rękę, musiałam pracować 220, 230 godzin. Mogłam się starać o zasiłek samotnej matki z MOPS-u. To była kwota 170 zł i do tego zasiłek rodzinny w kwocie 100 zł - opowiada Honorata Jurga.

Bezduszne prawo

Córka pani Honoraty niestety nie otrzymała żadnej renty po zmarłym ojcu. Dochody matki były na tyle niskie, że w kwietniu ubiegłego roku dostała również świadczenie 500+ na córkę. Wtedy sytuacja się odwróciła - kobieta znalazła pracę w sklepie, która umożliwiała jej życie na przyzwoitej stopie. Idylla trwała do października tego roku, kiedy Honoracie Jurdze odebrano świadczenie 500 plus. Wszystko dlatego, że kobieta nieznacznie przekroczyła kryterium dochodowe na członka rodziny. ZOBACZ TAKŻE: Kabaret! Nawet ZUS wie, że państwowa opieka medyczna to smutny żartPrzekroczyłam to kryterium dochodowe na członka rodziny o 151 zł. Okazało się, że mój miesięczny dochód wynosi 1650 zł. Z MOPS-u do października tego roku otrzymywałam około 800 zł. A w tej chwili 500+ zostało mi zabrane, a z zasiłku rodzinnego będę otrzymywała 22, 25 zł. I tak do października przyszłego roku - żali się kobieta. Źródło: polsat.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News