Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli właśnie maszynę która rozwiąże najważniejszych problem tysięcy ludzi. Przy okazji zarobią na tym miliony! 

Hasło „Kupując kebaba osiedlasz Araba” stało się kultowym zawołaniem niektórych środowisk w Polsce. Niestety, z racji tego, jak pożywnym i smacznym daniem jest kebab, polscy miłośnicy tego dania od dawna zmagali się z odwiecznym konfliktem serca (a może raczej żołądka).

Teraz pojawiła się nadzieja na rozwiązanie tego problemu. Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli właśnie automat z kebabem.

Podobnie jak kupujemy kawę czy puszkę Coli, teraz, na terenie PW możemy kupić prawdziwego, tureckiego Kebaba. Urządzenie cieszy się olbrzymią popularnością.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Muzułmanie trują nas kebabami?

Od momentu premiery maszyna jest tak oblegana, że praktycznie nie ma spokoju. Testy utwierdziły nas w przekonaniu, że to może być początek świetnego biznesu – mówi w rozmowie z WP Szymon Skrzypiec, koordynator projektu Kebs&Go.

Potrzeba matką wynalazków

Jak się okazuje, projekt był odpowiedzią na brak bufetu na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

– Kebab to najpopularniejsze danie studenta. Od lat praktykowano, że do wybranych barów studenci wysyłali kogoś po kebaby. A to przyniósł nie taki jak trzeba, to znów jedzenie było zimne. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem – kontynuuje Szymon Skrzypiec.

Pewnego dnia, Szymon rzucił pomysł, aby zaprojektować automat, który mógłby sprzedawać gorące kebaby bezpośrednio na uczelni. Zabrały się do tego dwa koła naukowe z politechniki: Maszyn Roboczych oraz Automatyki Przemysłowej. W ciągu dwóch lat studenci stworzyli własną maszynę. Teraz, można z niej skorzystać na terenie wydziału.

ZOBACZ TAKŻE: Studenci wściekli na Gowina!

Fot: Snapchat

Źródło: wp.pl

Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?

16 najsławniejszych kobiet, które rozebrały się dla "Playboya"