Polscy politycy przerażeni! Polacy zdecydowali o ich losie
Wiadomości Pikio - 16 Lipca 2018

Polscy politycy przerażeni! Polacy zdecydowali o ich losie

Emerytura dla polityków? Polacy nie pozostawili żadnych wątpliwości! Ich odpowiedzi w najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster mogą przerazić wszystkich posłów. Czyżby ich los był przesądzony?

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony dla "Super Expressu" obnażył oczekiwania Polaków wobec polityków. Wśród ponad 1000 ankietowanych aż 62 proc. stwierdziło, że posłowie po skończeniu 65 lat nie powinni dłużej zasiadać w parlamencie. Dwa tygodnie temu pomysł tej rewolucyjnej zmiany zaproponował Kukiz'15. Jak widać, wyborcy bardzo chętnie poparliby tę zmianę.

Emerytura dla polityków - nie tylko pieniądze, ale i oddanie stołka

Obecnie w Sejmie aż 15 proc. posłów jest w wieku emerytalnym, w tym Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz oraz Stefan Niesiołowski. 38 posłanek i 33 posłów pobiera emeryturę w dalszym ciągu pełniąc swoją funkcję w Sejmie. Przeprowadzony sondaż wyraźnie wskazuje, że Polacy nie godzą się na taki stan rzeczy. Chcieliby, aby konkretne pozycje zaczęli zajmować ludzie młodsi, ze świeższymi pomysłami. - Skoro PiS twierdzi, że może w ten sposób skracać kadencję sędziów, którzy powinni być całkowicie niezależni i nieusuwalni, to my w takim razie pokazujemy, że powołując się na podobne uzasadnienia równie dobrze można pójść krok dalej i za pomocą absurdalnej ustawy pozbyć się z Sejmu przynajmniej części niewygodnych dla władzy posłów, ograniczając ich prawa - dodaje poseł Kukiz'15. Klub ten oficjalnie poinformował o pomyśle wprowadzenia danych zmian dwa tygodnie temu. Można się jednak domyślać, że reszta posłów w Sejmie nie była tym zachwycona.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. "Andrzej Duda żebrał". B. minister upokorzył prezydenta na oczach milionów
  2. Wir cykloniczny uderzy w Polskę! Służby ostrzegają
  3. Dokument, który ujawnia ciemne kulisy TVP. Kurski w panice
  4. Jej pupil odmówił odejścia od łóżka gdy umierała. Prawdziwa wierność, prawdziwy przyjaciel
ZAMIANA
drzazga_i_dudaIle radni PiS zarabiają w spółkach Skarbu Państwa? Zawrotne sumy!Czytaj dalej
sędziaJak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News