Polscy narodowcy zaniemówili. Oto, co pokazali im... marokańscy kibole

Polscy narodowcy zaniemówili. Oto, co pokazali im... marokańscy kibole

Tego nikt się nie spodziewał! Marokańscy ultrasi pokazali im coś, co zaparło im dech w piersiach. Zdecydowana odpowiedź na wydarzenia z 11 listopada rozpaliła internet.

Choć tegoroczny Marsz Niepodległości przebiegł bez specjalnych fajerwerków, jego najbardziej rozpoznawalnym elementem stał się baner, wywieszony na moście Poniatowskiego. Ogromna grafika przedstawiała Polaka broniącego Europy przed koniem trojańskim, wypełnionym migrantami z krajów Bliskiego Wschodu. Baner zyskał światową sławę, głównie na zachodzie Europy i w USA. Okazuje się jednak, że jego fotografie trafiły także do Afryki, gdzie stworzono na niego odpowiedź.

"Wszyscy jesteśmy ludźmi"

Marokańscy ultrasi, kibicujący drużynie Olympique Club de Safi, stworzyli mocną odpowiedź na kontrowersyjną grafikę polskich narodowców. Nawiązali w niej do słynnej sytuacji, kiedy do Persji przewieziono z ZSRR 120 tys. wysiedlonych przymusowo wcześniej Polaków, z okupowanych przez sowietów Kresów. Marokańczycy na swoim banerze umieścili podobnie jak Polacy twierdzę tylko, że nazwaną "Persja". Pod nią widać biegnące po pomoc osoby. Jest on bezsprzecznym nawiązaniem do zorganizowanej przez Brytyjczyków ewakuacji tysięcy polskich cywilów i żołnierzy między 1942 a 1943 rokiem. źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News