Rzecznik Muzułmańskiego Związku Religijnego Rzeczypospolitej, Musa Czacharowski, oświadczył mediom, że polscy muzułmanie nie przyjmą do siebie żadnych uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Jak wyjaśnił w rozmowie z „Wirtualną Polską” rzecznik MZR w RP jego związek religijny nie ma warunków lokalowych by przyjmować islamskich uchodźców z Syrii, Iraku i Afryki Północnej. Czacharowski podkreślił także, że jego związek nie może odpowiadać za wszystkich muzułmanów na świecie a aktualnie ich zmartwieniem są uchodźcy z Ukrainy.

W rozmowie z WP Czacharowski zarzucił także polskiemu rządowi nie dotrzymanie obietnicy dotyczącej przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Chodzi o krymskich Tatarów, których polski rząd zadeklarował się przyjąć w liczbie jedenastu tysięcy.

Jak wyjaśnił rzecznik MZR w RP jego związek nie może liczyć na pomoc rządu w sprawie zapewnienia opieki i schronienia nawet dla kilkudziesięciu krymskich Tatarów, w których przypadku napotyka się na ogromne trudności w zapewnieniu możliwości pobytu w Polsce. Czacharowski przekonuje również, że krymscy Tatarzy są o wiele bliżej Polsce kulturowo i historycznie i to pomocą dla nich powinien się zająć nasz kraj.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: wirtualna polska

...

Zobacz również