Polscy kierowcy tańczą z radości. A wszystko dzięki Liroyowi

Polscy kierowcy tańczą z radości. A wszystko dzięki Liroyowi

Sejm przegłosował pakiet zmian w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, które znacznie ułatwią życie polskim kierowcom. Za reformami lobbował poseł Piotr Liroy-Marzec, który wyrasta na jednego z najbardziej merytorycznych posłów trwającej kadencji. Na zmianach skorzystają m.in. kolekcjonerzy pojazdów oraz producenci i dealerzy jednostek badawczych.

Zmiany, których wprowadzenie przegłosował polski parlament dotyczą wprowadzenia profesjonalnego dowodu rejestracyjnego i jednej tablicy dla wielu pojazdów.

Rozwiązanie sprawdzone w Europie

Przeforsowane przez posła Liroya-Marca rozwiązania funkcjonowały już w wielu krajach Europy. Według rządu na profesjonalnej rejestracji skorzysta ponad 20 tysięcy podmiotów w Polsce. Rozwiązanie będzie polegało na montowaniu tablicy do jednego z pojazdów, na podstawie której będzie dopuszczany cały ich zbiór. Ubezpieczeniu będzie podlegał tylko najdroższy z nich, ale cała reszta będzie korzystała z ubezpieczenia w ramach pakietu. - Zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom branży motoryzacyjnej. Dzięki nowym przepisom prowadzenie działalności gospodarczej związanej z produkcją, dystrybucją lub badaniami pojazdów będzie łatwiejsze - twierdzi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Opłata za wydanie decyzji o profesjonalnej rejestracji nie będzie wyższa niż 100 zł, a blankiet będzie kosztować 20 zł. Firmy będą mogły zamówić nie więcej niż 100 blankietów. Według nowych przepisów zarejestrowany w ten sposób pojazd będzie mógł być użytkowany nie tylko przez pracownika danej firmy, ale również klienta lub wynajętego kierowcę. Źródło: moto.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News