france
Wiadomości Pikio - 21 Czerwca 2016

Polscy kibice starli się z Ukraińcami. Ostre działania francuskiej policji (video)

Tuż przed meczem pomiędzy Polską a Ukrainą doszło do starć pomiędzy kibicami obydwu reprezentacji. Co jednak ciekawe, w policyjnej akcji wzięło udział więcej funkcjonariuszy niż w przypadku zamieszek wywołanych przez rosyjskich i angielskich kibiców. Francuska policja była również bardziej brutalna tym razem.

Polscy piłkarze wygrali dzisiaj mecz z Ukraińcami dzięki bramce strzelonej w 54. minucie przez Jakuba Błaszczykowskiego. Wygrany mecz zagwarantował nam awans do następnej rundy turnieju, w którym zmierzymy się ze Szwajcarią.

Tuż przed meczem, w Marsylii doszło do starć pomiędzy kibicami polskiej i ukraińskiej reprezentacji.

ZOBACZ TAKŻE - Euro’16: Mecze Polaków pod specjalnym nadzorem służb. „Wysoki poziom nacjonalizmu”

Zamieszki pomiędzy kibicami podczas tegorocznego EURO nie są niczym nowym, wcześniej przez kilka dni z rzędu wybuchały masowe zamieszki pomiędzy Anglikami a Rosjanami. Co może jednak zaskakiwać to nieoczekiwana stanowczość francuskiej policji, która wcześniej była raczej bierna w działaniach, a dzisiaj użyła wszystkich możliwych sił do stłumienia starć z udziałem polskich kibiców.

ZOBACZ TAKŻE - EURO’16: Prawdziwa wojna na ulicach Marsylii. Starli się kibice Anglii, Rosji i Francji (video)

Działania francuskiej policji względem polskich kibiców były o wiele stanowcze niż względem Anglików czy Rosjan. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu łzawiącego. Zatrzymano co najmniej dwóch Polaków.

https://www.youtube.com/watch?v=TZi1PcT8qzg https://www.youtube.com/watch?v=2uPs_8PUtxoPolub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News