Po tym jak uchodźcy rzekomo zagrozili Polkom „Kolonią w Walentynki”, co miało być odwetem za udaremniony przez policję atak na ich obóz, polscy imigranci zamierzają stworzyć patrole, które będą zapewniać kobietom bezpieczeństwo. 

Zaczęło się od napastowania siostry jednego z Polaków mieszkającego w Szwecji. Mężczyzna wraz z grupą znajomych postanowił zemścić się na uchodźcach z pobliskiego ośrodka, co udaremniła policja. Teraz Polacy zbierają pieniądze dla zatrzymanych rodaków.

Kilka kobiet przekazało informację, że uchodźcy w ramach odwetu mają szykować dla Polek „Kolonię w Walentynki”. W związku z tym, Polki apelują by w święto zakochanych zostać w domu. Mężczyźni postanowili zaś zorganizować pokojowe patrole, które będą chronić kobiety przed potencjalnymi napastnikami.

– Proszę wszystkich o dzwonienie na policję i informowanie o tym, co chcą zrobić Polkom na Walentynki. Nie dajcie się za żadne skarby sprowokować i pobić ich lub robić cokolwiek – przekonują polscy imigranci.

„UWAGA w WALENTYNKI!!!
Doszły dziś do mnie słuchy ze ,,uchodźcy” szykują odwet za Nynäshamn. Piszą na fb otwarcie ze zrobią Polkom takie Walentynki jak w Niemczech Sylwester. (Gdzie jest kontrola na tym portalu – oni mogą, my nie? ). Dziewczyny uważajcie na siebie, nie chcę siać zbędnej paniki, ani nawoływać do agresji, ale ja też zostałam ostrzeżona!” – wcześniej informowały Polki.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również