W obliczu kryzysu imigracyjnego, z którym Europa zmaga się od kilkunastu miesięcy, powszechnie zaczęło się uważać, że to właśnie muzułmańscy imigranci zaczynają stanowić większość przybyszy do bogatszych krajów Europy. Jak jednak wynika z danych statystycznych ONZ, sytuacja wygląda całkiem inaczej. 

Kryzys imigracyjny, panujący w Europie od kilkunastu miesięcy za sprawą fali imigrantów z Bliskiego Wschodu próbujących się przedostać do zachodniej Europy, sprawił, że ogromna część z nas jest przekonana o tym, iż to właśnie muzułmańscy imigranci zaczynają stanowić większość przybyszy w takich krajach jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania czy Norwegia i Szwecja.

Jak jednak wynika ze statystyk ONZ, które na mapy przeniósł matematyk i twórca map statystycznych Jakub Marian, sytuacja jest z goła inna. W większości europejskich krajów muzułmańscy imigranci wcale nie stanowią większości wśród mniejszości narodowych.

Na ten przykład, kraje Europy Wschodniej są zdominowane przez imigrantów z Ukrainy (m.in. w Polsce i Czechach) i Rosji (Ukraina, Białoruś, Litwa czy Łotwa).

Co jednak najciekawsze, polscy imigranci stanowią największe grupy mniejszości etnicznych aż w trzech krajach Europy tj. Niemcy, Norwegia i Islandia. Jeszcze ciekawsze jest to, że wbrew powszechnej opinii nie jesteśmy największą mniejszością w Wielkiej Brytanii – na Wyspach musieliśmy ustąpić pierwszeństwa imigrantom z Indii.

Jedynymi krajami Europy, w których to muzułmańscy imigranci są największymi mniejszościami etnicznymi to Francja (Algierczycy), Holandia (Turcy), Hiszpania (Marokańczycy) oraz Turcja (Syryjczycy).

fot. jakubmarian.com
https://jakubmarian.com/immigration-in-europe-map-of-the-percentage-and-country-of-origin-of-immigrants/

Także w przypadku najszybciej rosnących grup imigranckich Polacy są w czołówce w kilku krajach tj. Niemcy, Holandia czy Norwegia.

fot. https://jakubmarian.com/immigration-in-europe-map-of-the-percentage-and-country-of-origin-of-immigrants/
fot. https://jakubmarian.com/immigration-in-europe-map-of-the-percentage-and-country-of-origin-of-immigrants/

Poniżej również ciekawa mapa pokazująca jaki odsetek mieszkańców danego kraju stanowią imigranci.

fot. jakubmarian.com
https://jakubmarian.com/immigration-in-europe-map-of-the-percentage-and-country-of-origin-of-immigrants/

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: jakubmarian.com

...

Zobacz również