Polacy, którzy wyjechali do Wielkiej Brytani za chlebem mają już dość nierównego traktowania i marginalizowania ich roli. Idea strajku, którą zapoczątkowała czytelniczka „Polish Express” została szybko podchwycona przez brytyjską Polonię. Według pomysłodawczyni Wielka Brytania stanie w miejscu.

Sprawę komentują już nawet brytyjskie media. Jedni Brytyjczycy popierają inicjatywę, a inni ostro krytykują pomysł. Polacy chcą bowiem paraliżu całego kraju, by uzmysłowić autochtonom swą istotną rolę w życiu kraju.

Podobny strajk, jak przypomina pomysłodawczyni, miał miejsce w latach 80. XX wieku w USA. Wtedy to, po fali niechęci do imigrantów, ogół przyjezdnych zorganizował strajk, na skutek którego cały kraj stanął w miejscu.

Nie wiadomo dokładnie ilu Polaków rzeczywiście nie stawi się 20.08 w pracy. Pomysł popiera większość brytyjskiej Polonii, ale część z niej nie weźmie udziału w przedsięwzięciu z racji obawy przed utratą swych stanowisk. Polacy zachęcają też innych imigrantów, by wzięli udział w strajkowaniu, gdyż problem nierównego traktowania nie dotyczy tylko naszych rodaków.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

pt

...

Zobacz również