Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IPSOS dla OKO.press wskazuje na znaczącą zmianę w nastawieniu Polaków do członków mniejszości homoseksualnej. Aż 52% ankietowanych stwierdziło, że zgadza się na zalegalizowanie związków partnerskich, które znacząco ułatwiłyby życie jednopłciowym parom. Wciąż jednak obywatele sceptycznie patrzą na homoseksualne małżeństwa oraz adopcję przez nie dzieci.

Według wyników najnowszego sondażu dotyczącego prawnego uregulowania sytuacji mniejszości seksualnych Polacy stają się coraz bardziej tolerancyjni. Aż 52% chce zalegalizowania związków partnerskich, 38% zgadza się także na zawieranie jednopłciowych małżeństw. Statystyki te zdecydowanie ucieszyły przedstawicieli środowisk homoseksualnych, którzy od lat czekają na możliwość wejścia w uregulowaną prawnie relację.

Wśród osób zgadzających się na przyznanie nowych praw mniejszościom seksualnym większość stanowią kobiety. Jeżeli chodzi o wiek, najbardziej tolerancyjni okazali się trzydziestolatkowie. Badania wskazują także na fakt, iż najbardziej skłonni do zaakceptowania związków homoseksualnych są ludzie z wykształceniem wyższym.

Kontrowersyjny sondaż wywołał prawdziwą radość wśród polskich gejów oraz lesbijek. Jak się okazuje, ich rodacy w coraz większej liczbie starają się akceptować życiowe wybory ludzi o odmiennej orientacji oraz nie chcą po prostu utrudniać życia tym, którzy żyją według innych zasad.

...

Zobacz również

Zobacz również