Najwyższy stopień zagrożenia, znana przyczyna. Przez wielkanocne pożary w Polsce nie żyje 6 osób

Najwyższy stopień zagrożenia, znana przyczyna. Przez wielkanocne pożary w Polsce nie żyje 6 osób Źródło: yt.com/Moja Oleśnica

Polsat opublikował wstrząsającą informację. 4 osoby zginęły w wyniku wielkanocnych pożarów, do których doszło w naszym kraju. Niestety teraz bilans ofiar wzrósł, a ofiar śmiertelnych według najnowszych informacji jest już 6.

Polsat wczoraj podał tragiczne informacje dotyczące pożarów, do których doszło na terenie naszego kraju w czasie Świąt Wielkanocnych. Bilans strat był tragiczny i przerażał miliony. Sytuację śledziły wszystkie polskie media, a ostatecznie wszystko zakończyło się na 4 ofiarach śmiertelnych. 

Teraz niestety informacje zostały zaktualizowane i okazuje się, że jest dużo gorzej, niż wszyscy myśleli. Wczorajsze dane przekazane przez Polsat zostały zaktualizowane przez telewizję TVN, która przekazała, że nie żyje już 6 osób. Oficjalnie wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia i w końcu w mediach podana została przyczyna tragicznych pożarów.

Polsat wczoraj przekazał tragiczne informacje. Pożary szaleją w całej Polsce

Wczoraj telewizja Polsat poinformowała, że w samą Wielką Sobotę doszło aż do 1534 pożarów na terenie naszego kraju. Jak przekazał rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w ich wyniku poszkodowanych zostało 20 osób, a aż 4 straciły życie. 

Jak dalej poinformował, w jeden dzień strażacy aż 180 razy wyjeżdżali do pożarów w lasach. 

- Najwięcej, bo 39 z nich powstało w województwie mazowieckim. Mieliśmy też zgłoszenia dotyczące 833 pożarów traw - mówił. 

Na terenie Polski wprowadzony został III stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Niestety teraz okazuje się, że to nie koniec tragedii, a bilans ofiar wciąż się zwiększa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN zaktualizował dane o szalejących pożarach. Jest już 6 ofiar śmiertelnych

Teraz informacje zaktualizował TVN, a najnowsze wieści niestety nie są dobre. Przez dwa świąteczne dni strażacy interweniować musieli łącznie 2580 razy, a w wyniku pożarów zginęło już 6 osób. 

- Wyjątkowo ciepła o tej porze roku pogoda sprawiła, że od kilku dni w większości nadleśnictw w Polsce w lasach występuje trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki spadła prawie do 10 procent. Oznacza to, że wystarczy jedna iskra, żeby doszło do pożaru  - poinformował starszy brygadier Paweł Frątczak. 

Niestety to wciąż nie koniec problemów, sytuacja bowiem jeszcze się nie uspokoiła. Najwyższy stopień zagrożenia cały czas obowiązuje i wszyscy musimy uważać, przebywając w lasach oraz na łąkach. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych
  4. Alicja Bachleda-Curuś ma nowego partnera. Trudno uwierzyć, kim jest wybranek jej serca
  5. Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób
  6. Dopiero teraz przekonamy się jak wygląda prawdziwa nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciąga pył z Sahary

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News