Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych

Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych Źródło: Pikio.pl

Polsat przekazał właśnie tragiczne dane dotyczące sytuacji na polskich drogach podczas świąt. Tak źle jeszcze nie było. Zginęło już 20 osób.

Polsat, podobnie jak inne polskie stacje telewizyjne, śledzi na bieżąco wydarzenia w naszym kraju. Niestety, mimo że obchodzimy teraz najważniejsze święto w katolickie w ciągu roku, to nie obeszło się ono bez licznych wypadków i ofiar śmiertelnych, których liczba może zwiększyć się z każdą chwilą. Niestety służby nie mają dla nas dobrych wieści.

Polsat o tragicznych świętach

Polska policja co roku organizuje specjalne akcje, w których uwagę zwraca szczególnie na pijanych kierowców. Niestety w wielu polskich domach święta nie mogą się odbyć bez alkoholu, a dodatkowo nierzadko musimy się przemieścić z dnia na dzień o wiele kilometrów, aby odwiedzić swoją dalszą rodzinę w tym wyjątkowym czasie.

To natomiast doprowadza do bardzo niebezpiecznych sytuacji, w których najczęściej osoby będące jeszcze na kacu wsiadają za kółko myśląc, że ich organizm pozbył się całego alkoholu. Niestety często tak nie jest, a według badań 75% osób zatrzymanych przez policję za jazdę na podwójnym gazie, to właśnie kierowcy cierpiący na syndrom dnia wczorajszego.

Niestety jest to przyczyną wielu wypadków, których fala zaczęła się jeszcze w piątek. Jest to spowodowane faktem, że to właśnie w ten dzień większość z nas wyrusza w swoją świąteczną podróż. Od tego czasu śmierć na polskich drogach poniosło już 20 osób, a kolejnych 190 zostało rannych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łącznie do tej pory odnotowano aż 175 wypadków i zatrzymano 347 nietrzeźwych kierowców. Niestety, raczej to jeszcze nie jest koniec tego tragicznego bilansu, ponieważ wciąż czeka nas wielki świąteczny powrót, którego apogeum przypadać będzie zapewne w poniedziałek, a takie natężenie ruchu może zaowocować kolejnymi wypadkami i tragediami.

Komenda Główna Policji przypomina, że przed ruszeniem w podróż powinniśmy być wypoczęci, wyspani, a przede wszystkim trzeźwi. Dzięki temu nasze szanse na szczęśliwe dotarcie do celu podróży znacząco wzrośnie. Miejmy nadzieję, że wiele osób pójdzie po rozum do głowy, ponieważ w przeciwnym razie mogą nas czekać najgorsze święta w historii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Porażająca wizja Jackowskiego zakłóciła wielkanocny spokój. Wstrząsające słowa o najbliższej przyszłości Polski
  4. Syn Małgorzaty Rozenek w centrum wielkanocnego skandalu. 9-latek powinien poczekać z tym do pełnoletności?
  5. Najtragiczniejsza Wielkanoc w Polsce od lat. Nie żyje 20 osób, wielu rannych
  6. Piekło na wielkanocnej libacji. 38-latek nie żyje, goście trzeźwieją

 

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News