Niemożliwe! Po raz pierwszy od lat TVN, Polsat i TVP razem zrobiły to dla Polaków

Niemożliwe! Po raz pierwszy od lat TVN, Polsat i TVP razem zrobiły to dla Polaków Źródło: Fot. pixabay.com

Polsat, TVN i TVP na co dzień zagorzale rywalizują o widza, prestiż i uwagę. Dziś jednak w dzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowili zrobić zadość marzeniom o narodowej jedności i nadali wspólnie ogromne muzyczno-artystyczne widowisko. Koncert dla Niepodległej odbył się na Stadionie Narodowym.

Polsat, TVN i TVP to trzy największe telewizje w Polsce. Nadawcy konkurują ze sobą od lat nie tylko w kwestii oglądalności i trj reklamowej, ale także ideologicznej. TVN otwarcie podłącza się pod opozycyjną narrację, a Telewizja Polska wspiera w swoim przekazie obecne władze. Polsat natomiast stara się pozostawać poza politycznymi sporami, choć dało się już słyszeć, że za sprawą nowej szefowej działu publicystyki chyli się ku PiS-owi. Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę jest jednak szczególnym czasem, w którym nawet najwięksi wrogowie powinni podać sobie ręce w imię oddania hołdu Ojczyźnie i walczącym o jej niezawisłość bohaterom. Dlatego właśnie trzy największe stacje telewizyjne w naszym kraju emitowały Koncert dla Niepodległej. Jest to sytuacja wyjątkowa w ich historii.

Polsat, TVN i TVP wspólnie emitują Koncert dla Niepodległej

Impreza organizowana na Stadionie Narodowym to widowisko, którego celem jest przybliżenie historii Polski poprzez muzykę i poezję, które tworzono w różnych okresach. Widzowie telewizji mieli szansę posłuchać największych rozrywkowych hitów międzywojnia, czy lat 60. XX wieku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Oprócz tego wykonanych zostało wiele pieśni patriotycznych i odnoszących się do podjętej przez żołnierza polskiego walki o wyzwolenie kraju na wszystkich frontach II wojny światowej. Na scenie wystąpiły jedne z największych gwiazd polskiej muzyki, jak Maryla Rodowicz. Całość uzupełniają fragmenty kronik filmowych. Co ciekawe w imię świętowania 100-lecie odzyskania niepodległości Polsat zrezygnował z emisji finału X edycji hitowego show "Twoja twarz brzmi znajomo".

100-lecie odzyskania niepodległości w atmosferze skandalu

Od kilku dni, jak to zwykle w Polsce bywa, przy okazji ważnej rocznicy trwa walka o to, do kogo to święto bardziej należy i kto ma większe prawo do organizacji jego obchodów. Od lat największym wydarzeniem był Marsz Niepodległości. Kilka dni temu Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała jednak zakaz jego organizacji. Zanim Sąd Okręgowy uchylił zakaz Prezydent i Prezes Rady Ministrów wyszli z inicjatywą organizacji państwowego marszu na tej samej trasie. Teraz w tym samym miejscu odbędą się dwa pochody, a państwowy zostanie oddzielony od oddolnego kordonem policji i Żandarmerią Wojskową.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Internet EKSPLODOWAŁ! Wyciekło czułe zdjęcie Merkel i prezydenta Francji
  2. Trzęsienie ziemi! Wielka burza po wystąpieniu prezydenta
  3. Dziś wieczorem życie wielu Polaków będzie zagrożone! Przerażające doniesienia
  4. Znaki zodiaku, które są niezwykle ROMANTYCZNE. To prawdziwe słodziaki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News